• 17 haftanin 14 ünü lider olarak bitiren galatasaray'in romanya milli takim stadyumunda oynadigi mactir (baska türlü izah edemiorum ben ankara stadyumundaki o renk cümbüsünü..)

mactan evvel ankaraya gelen galatasaray kafilesi ankara esenboga havalimanina lincoln, linderoth gibi adamlari indirmiyor hatta bu üclüyle bir olan "beyaz tilki feldkamp" da "ben denizi olmayan sehirde yasayamiorum arkadas" ayagina almanyaya kaciyordu.. madem bu kadar eksik ile geldiniz bari sabri de gelmeseydi digen taraftarlara tercümandan öte bir hadiselik yapamadigini 2 macta ispat edecek ahmet akcam "bak neler de biliyor" dercesine bakarken takim bu arada hemen ankaranin 5 yildizli otellerinden birine yerlesiyordu..

mac saatine 3 saat kala otelden ayrilan galatasaray kafilesi "her taraf koprulu kavsak ve tünel dolu yahu ne eglenceli" bakislari icinde stadyuma giriyor bu giris ankara'nin siyasi yapisi icinde zerre bir ses getirmiyordu..

gerek havanin soguk olmasi gerekse ankara stadyumundaki renk cümbüsü neticesinde ilk yarida galatasarayli oyuncular pozisyona dahi giremiyor hepsi icinden "mac bitse de tatile girsek" edasini tasiyorlardi..

ikinci yarida hakan sukur yasinin getirdigi olgunlukla herkesi bir "hadi beyler canlanalim biraz" gazi ile gazlamaya calisiyor, gerek baris a gerek ardaya kinayeli laflar sokuyordu..

seyircilerin de pek sesi cikmayinca sahadaki tüm sesler televizyonlari basinda maci izlemeye calisan seyircilere kadar geliyor sabrinin her pozisyonda hakemlere "cok ayip hocam gercekten cok ayip" serzenislerini duyabiliorduk..

bu arada madem ki emanetciyiz kendimizi gosterelim ayarinda takilan tercuman ahmet takim gol ararken savunmadan oyuncu degistiriyor bu degisikliklerin nedense galatasaray a aradigi golu getirecegini düsünüyordu.. velhasil olmadi olamadi kaleye sut cekemeyecen galatasaray takimi dogru düzgün bir orta bile kesmeden maci bitirdi..

insanin tadi tuzu kaciyor istenilen sonuc elde edilmediginde ben bunu bilir bunu soylerim.. maci kale arkasinda taraftarlar birlikte izledigini düsündügümüz necati ates "madem ki nondayi aldiniz beni niye gonderdiniz" seklinde icinden de mirildanmadiysa ne olayim..
  • futbol maçı diye yutturulmaya çalışılan ancak sadece futbolun oynanmadığı bir maçtır. evet böyle değişik bir maçtı.

neye kızacağıma karar vermekte zorlandığım maçtır ayrıca.

sabri'ye mi kızayım ?
    top oynamaktan aciz galatasaray'a mı ?
    futboldan başka herşeyi düşünen oftaşlı oyunculara mı ?
    hakem diye sahaya çıkan ve futbolun kökünü kurutmaya karar vermiş olan kişiye mi ?
    hakan şükür'e mi ?
    kalli denen 74 yaşındaki noel dede'ye mi ?
    yardımcı antrenör olarak görev yapıp oyuna hiç dahil olmayan ahmet akçam'a mı ?

hangisine kızayım bilemiyorum be sözlük. o yüzden sessiz kalıyorum bu maçta. zaten takımdaki oyuncuların futbol yerine yılbaşı tatilini daha çok arzuladığını düşününce hakemle ve rakip oyuncularla daha sonra ilgilenmek gerektiğinin farkına vardım.

edit : oftaş seyircisinden ise hic bahsetmiyorum. sen 90 dakikayı tedirgin izle, 90+2 den sonra küfürleri yağdır. ne güzel işmiş be.
  • galatasarayımızın eğer bir gol bulduğu taktirde, futbolcuların gol sonrası çekirge dansı yapacağını umduğum maç.

(bkz: çekirge dansı)
  • zevksiz ama sert geçen mücadelenin 0-0 sona ermesiyle birlikte galatasaray ligin ilk yarısını 3. sırada tamamlamış oldu. leş gibi oynayan, çekirge gibi sıçramaktan boyu uzayan bir takım buna şükretmeli. tebrikler galatasaray
  • galatasaray'ın a.wien maçı 11'ine göre sadece volkan yaman-hakan balta değişikliği ile sahaya çıkacağı maçtır. *
  • yorgunluk, soğuk hava ve fenerbahçe sivas ikilisinin bitmek bilmez takibi sonrası geride kalmış olmanın yaratacağı stres sebebiyle galatasaray bu maçı kazanma yolunda sıkıntılar yaşayabilir. oftaş'ın genç kadrosu gol yememek için oynarsa çuvallar, aksi takdirde hızlı oynayarak en kötü ihtimalle bir puan kapabilir.
  • galatasaray bu maçta austria wien maçındaki gibi rakibi sürklase eden, çağdaş futboldan kesitler sunan, dost düşman herkese parmak ısırtan bir top oynadı...

yersen.
  • tribunlerdeki seyircilere acıdığım maç.
  • seyrettiğim ve skoruna hayret ettiğim ender maçlardan.
    oftaş'ın ortasahadan çıkmayı başardığı her pozisyonda ister pas hatası ister gs nin defans adamlarının gücüne dayanamayıp yere düşmesi sonucu olsun, bir türlü gol atabilecek bir takım olamadığını görünce, kesin gs atar diyordum.
    lakin, aklımın almadığı şekilde gs li oyuncularda bir isteksizlik ve müşkülpesentlik gözlemledim.
    oftaş'ın oyunu karşısında 3 puan alıp ilk yarıyı lider bitirmek bu kadar mümkünken bunu başaramamaları çok saçma.
    gs li arkadaşlar kusura bakmasın ama, futbol takımları cidden çok kötüydü.

oftaş'ın gol atamaz oyunu nasıl amatörlük kokuyorduysa, gs'nin oyunu da başka bir şeydi.
    ben böyle saçmalık görmedim..cidden kusura bakmayın.
  • tvu'dan amcik tv ile maçı anlatacak arkadaşımızın galatasarayın atacağı golden sonra muhtemelen yayını keseceği maçtır.

maçın skoru ne olur bilemem ama hafta içindeki galatasarayın kötü performansını ve oftaş'ın büyük maçlardaki iyi futbolunu göz önüne aldığımızda çok zor bir maç olacağı kesin.
hesabın var mı? giriş yap