şükela:  tümü | bugün
  • https://www.aydinlik.com.tr/…deo-yalanini-acikliyor

ışide katılan türklerden birisini, türk halkına manevi zarar vermek amaçlı, türk askeri olarak lanse edip bu şekilde kullanmışlar.

ben bunun doğru olduğuna inanmak istiyorum ve sakinleşeceğim.

edit: dün gece uyuyamayanlar olarak, sakin bir gün geçirmemiz dileğiyle.

2.edit: gelen bazı mesajlara cevaben bir örnek vereceğim: canınız kadar sevdiğiniz birisinin kaza sonucu öldüğünü haber aldığınız zaman, "hayır inanmıyorum" dediğiniz vakit, size "lan salak mısın öldü işte" mi derler? olası en ufak bir umuda tutunarak, onun gerçekten cansız bedenini görene kadar bu olaya inanmak istemezsiniz ama bilirsiniz ki gerçekten ölmüştür. burada vurgulamak istediğim, ben de sizin gibi kaçırılan türk askerlerinin infaz edildiğini düşünsem de, %1 ihtimal ile de olsa bu habere(yalan veya değil bilemem) şans vermek istiyorum, dün gece uyuyamayan biri olarak, az da olsa sakinleşmek istiyorum! ta ki gerçekten bazı kanıtlar ortaya çıkana kadar.

3.edit: aydınlık sitesini ilk kez duydum, tek söyleyeceğim, haber tamamen yalan üzerine kurgulanmışsa, onların da allah belasını versin.
  • --- spoiler ---

bu, tsk'dan suriye'de ağır tokat yiyen ışid'in türk halkına karşı algı operasyonundan başka bir şey değil.
    --- spoiler ---

aydınlık ile akit'in bir farkı kalmadığını gösteren ve doğru olmasını dilediğim haber.
  • aynen buna inanmak isteyin, inanın ve sakinleşin.

sakinleşin ki hemen unutabilin.

hemen unutup evlilik programlarını gönlünüz rahat olarak izleyin.

allah'ın balık hafızalıları sizi.
  • sadece fethi şahinin facebook'undan yola çıkarak tahmin üzerinden sanki gerçekten video yalanmış gibi yapılan haber. bir kere bu tahmin kesinlikle direk yalan diyemezsin. ikincisi hadi fethi şahin'i bir şekilde açıkladın, sefter taşı nasıl açıklayacaksın? 1 eylül 2015 günü ışid tarafından kaçırılan bir asker, ailesi çocuklarının kurtarılması için röportaj vermiş ve videoda gerçekten acı bir şekilde ölüyor sefer taş. buna ne diyeceksiniz?
  • sahte olduğu için internet yavaşladı, erişim engellendi değil mi? omurgalı bir yetkilide çıksın açıklasın o zaman. neden bu sessizlik?
  • vatandaşlarımız bizi arayarak bilgi verdi diyor. bu nasıl bir habercilik?

kaynağı arayarak haber veren vatandaşların olduğu sitenin haberi olan başlık.
  • inşallah doğru olsun dediğim haber.
  • vatan partisi'nin akp'nin koltuk altına girip, onu düşmekten koruduğunu, ideolojik ve insan kalitesi açısından desteklediği bilinen bir şeydi zaten.

ama hep milletin iyiliği için bunu yaptıklarını düşünmüştüm, vatansever olarak görürdüm kendilerini her zaman ve hatta gurur duyardım kemalizm'in son kalesi diye ama şu haberden sonra fikirlerim tamamen değişti.

umarım saraydan tebrik almışsınızdır şu haberle.

tahmin üzerine "yalan" ilan etmek nedir? kimin propagandasına alet oluyorsunuz ve neden?

sizin de çıkarınız varmış demek ki güzel kardeşim. vatan değilmiş olay. siz de yaranmak uğruna dakikada satabiliyormuşsunuz demek.

canınız sağolsun.
  • bu haberi aydınlık yapacağına niye bir yetkili çıkıp açıklama yapmaz. akşam maçta soğuk mu yediler, uyanamadılar mı yoksa?