şükela:  tümü | bugün soru sor
 • abc gazetesinde yer alan son dakika gelişmelerinden biri. çok sayıda türk askeri ve özgür suriye ordusu mensubu öldü deniyor. umarım doğru değildir. bu zavallı çocuklar bu bok çukurunda ölmemeli. pek de bir şey söylenemiyor gerçekten, bizi bu bok çukuruna düşürenlere denecek çok şey var da...

  kaynak

  kaynak

  edit: ypg'ymiş. başlığı yanlış yazmışım. kusura bakmayın.

  edit 2: suriye insan hakları gözlemevi, londra'da yaşayan bir suriye göçmeninin bölgedeki ilişlilerine dayanıyor anladığım kadarıyla. (düzeltilmeye açığım) dolayısıyla haberin güvenilirliği size kalmış.
 • kaynak götüm
 • sohr'un bir açıklaması var ama içerik haberle çok tutmuyor. abc gazetesi kendine göre abartmış.
 • kendi hayal dünyasında yaşayan hkp'nin internet gazetesidir abc ve güven vermemektedir. haberlerini parti propagandası doğrultusunda üretmektedir, basın etiği vb şeyleri önemsememektedir. ana fikir "suriye'ye girmemiz doğru değildir" olup, alt metni istedikleri gibi yalan yanlış propagandayla doldurmaktadırlar. onlara göre ana fikir doğru olduktan sonra geri kalan her şey yalan olabilir.

  fakat şu açıdan güzel bir örnektir: chp'ye hep söylediğimiz kara propagandayı kullanmıyor eleştirisinin neden saçma olduğunun sebebidir aynı zamanda. bu şekilde abuk subuk propagandayla iktidar olan partinin kuracağı tek şey çok daha sert bir diktatörlük ve talan sistemi olur.

  kendilerine tavsiyem başlarındaki 40 yıllık emekli öğretmen sultasını sorgulamaları olur. kedilere açılan davayı bile sosyalist solun zaferi falan diye yorumluyor adamlar. kült mü kurdunuz naptınız inanın anlamadım!
 • (bkz: zeytin dalı harekatı)
  anasının amını tersten görenlerin zamanında yapmış olduğu yalan propaganda.