şükela:  tümü | bugün
  • az önce saat 08.07 civarı gerceklesen, muhtemelen 4.6 falan olan ve 3 saniye süren deprem.

edit: kandilli 3.9 demiş ama bence daha büyüktü. en azından alsancakta hissedilen daha büyüktür :) yada merkezi yukarıya yakın falandı daha büyük hissettim.
  • demin hafifce sallamistir. merkez ussunun izmir oldugundan supheliyim.

not: baslik icin depremin bitmesini bekledim.
  • başliği sözlükte 1-2 dakika kadar geç açilmiştir.

bu durum üzücü.
  • alakasiz bir sekilde torbali ve hatay'da es zamanli hissedilmistir. genelde bu mesafelerde 4 ve uzeri depremler hissedilir.
  • 2012'den beri izmir buca'da yaşayan bir insan olarak ilk defa hissettiğim depremdir. 3-4 saniyeliğine hoş salladı.

burada merkezi menderes olarak gösteriyor bu arada.
  • arkadaşın evinde ilk defa kalıyorum ve hatay metronun üstü. sabah ev sallandı. uyansın "nasıl ev bu ya alttan metro geçince sallanıyor." diyecektim. sonra düşündüm metronun bu saate kadar kaç defa daha geçmesi lazım jeton düştü. sözlüğe bir baktım deprem olmuş.

not: dün fazla klorak çektim değilse bir suser olarak şiddetini tahmin edip başlığın açılışına yetişirdim.

tanım: çok sarsmayan başka şeylerle karıştırılabilen depremdir.
  • içine richter ölçeği kaçmış yazarların 3,9 dan dan büyük olduğunu açıkladığı deprem. kandilli sana çok maaş verir şansını dene bence

edit: düzenlendi
  • işe daha az geç kalmamı sağlamış deprem. 5 dakika diye diye 1 saattir yataktaydım. depremle birlikte fırladım. yine yarım saat geç kaldım ama uydurduğum bir özdeyiş der ki; "cumanın günahı olmaz." .
  • 8 civarı beni uyandıran deprem. ama ne için uyandığımı anlamamıştım. ama sanırım uzun bir süre salladı.
  • tüm izmir ve egelilere geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.