• redhack'in enerji bakanı berat albayrak'ın mail hesabını ele geçirmesi olayı

başta alp altınörs ve aslı erdoğan olmak üzere solcu muhalifler serbest kalmazsa tüm mailleri yayınlayacaklarmış. şöyle küçük bir kesit.

çok etkili olacağını sanmıyorum. etkisi en fazla yine sen, ben, bizim oğlan düzeyinde olacaktır ama ilginç şeyler var. misal hilal kaplan'ın cb'nin konuşma metinlerini hazırlamış olmasına yarılırken sümeyye erdoğan'ın de/da ları ayırabilmesine şaşırdım. karmakarışık duygular silsilesi.

bekleyip görelim.

edit: milletin cv'ye göre iş yaratıyorlar hey yavrum be. biz hala sarı sayfalar.
  • sayın bakanım sa cumanız mübarek olsun diye mail var. bildiğin forum jargonu ile devlet yönetiliyor ağlayacam sanırım.

as kardeş.
  • "adamlarin acik ve net yolsuzluklari aciklandi da hicbir etkisi olmadi bu memlekette, dandik mailler aciga ciksa ne olur cikmasa ne olur" dedirten redhack eylemidir.
  • ulkedeki asil hukumetin tayyip erdogan onderliginde berat albayrak, sumeyye erdogan, bilal erdogan ve esra erdogan albayrak'tan olustugunu gostermistir. hukumet bunlardan, devlet de hashasilerden mutesekkil. bence 2023 hedeflerini tutturamayacagiz :/
  • koskoca bakan ülke ile ilgili bilgileri gmail üzerinden alıyor. sonra amerikan istihbaratı darbe yaptı falan diyorlar, ağlıyorlar.
  • en basit öğretmen bile, okuldaki kollara/kulüplere öğrenci seçerken, o öğrencinin o kulüp faaliyetini yapabilecek, becerebilecek nitelikte olmasını esas alıyor. mesela ahmet adlı öğrenci disiplinli ve özgüvenli bir öğrenciyse izcilik kulübüne veriliyor. ayşe'nin tiyatral yetenekleri mevcutsa, onu tiyatro kulübüne yönlendiriyor. mehmet'in boyu uzun ve basketbolu sevdiğini görerek, basketbol kulübüne yönlendiriyor.

yani devletin eğitim-öğretimde hazırlamış olduğu etkinliklerde bile, bir kişinin o işi yapıp yapamayacağı düşünülüyor.

şimdi. berat albayrak enerji bakanı. abd'de çok süper eğitim aldığı iddia ediliyor. fakat sadece bir mailine bakarak notunu vermek mümkün.

"falancanın arkadaşı, namazında nizayında" birileri hemen milletvekili adayı yapılıyor. o iş için yeterli donanıma sahip mi? tabii ki hayır. zaten donanımı konuşulmuyor bile. tek kısdas tanıdık olması ve namaz-niyaz meselesi.

yahu siz "alnı secde görmüş insanlar" diyerek devleti fetö'ye devretmiş adamlarsınız. hiç mi akıllanmadınız? yine mi namaz-niyaz?

elbette kendisi de bulunduğu işe liyakatle gelmedi. bu açıkça görülüyor. damat olduğu için bakan oldu. şimdi kendisi de aynı doğrultuda milletvekili belirlemeye çalışıyor. yani balık baştan kokuyor. en baştan!

akp'yi topyekun yargılamadan, ne fetö'den kurtulabiliriz ne de önümüzdeki darbe girişimlerinden...

yahu bir de bu rezilliğe arka çıkanlar var. yahu daha geçen gün kpss sorularını çalmışlar, hakkımı yediler diye ağlıyordunuz. milletvekillerinin nasıl belirlendiğine baksana!
  • onların ifadesiyle "muhalifler" serbest kaldı diyelim. o zaman yayınlamayacaklar mı? ya da ne kadar tutuklu kalırlarsa yayınlayacaklar?

serbest kaldılar, yayınlanmadı. ne oldu o zaman? ha muhalifler serbest kaldı ama yapanın yanına da kar kaldı? neresinden bakarsan bak saçma bir tehdit, herhangi bir yaptırımı olacağını düşünmüyorum ama içeriği de merak ediyorum.
  • (bkz: rıdvan sen hayırdır)

valla vaziyet alın ortalık karışacak desek yeridir. örnekler boş değil ama çok büyük bir etki yaratacağını sanmıyorum. ve allah aşkına bir siyasi olarak gmail kullanmak nedir. *hadi kullandın 2 basamaklı doğrulama yı kullanmamak neyin nesidir.

edit: görünüşe göre hillary'nin yediği naneyi bilmeyenler varmış. hillary clinton email controversy
  • akp'nin olumlu kriterlerinin ne olduğu ile ilgili gene fikir sahibi olmamızı sağlamıştır.
    https://pbs.twimg.com/…ia/ctdxx-oweaecbap.jpg:large
    (bkz: namazında niyazında)
    (bkz: imam hatipten üst devre)
    (bkz: şeyh hoca dostu)
    (bkz: dindar aile)

100 yıl sonra falan ülkemiz geçmişte nasıl yönetiliyordu, bizi temsil edecek kişiler nasıl belirleniyordu sorusunun cevabı verilirken bu mail referans alınmalıdır.

bu arada redhack operasyonu bence yanlış yapmıştır, hacklediysen ses çıkarmadan ilintili diğerlerini de (sümeyye vs.) hackleyeceksin sonra hepsinin elinde olduğunu bi seferde söyleyeceksin. şimdi kağıt öğütücüde belge öğüttükleri gibi berat dışında kalanlar maillerini silmeye başlamışlardır.

bi de google arama geçmişini gösterseler fena olmaz.
  • milletvekili adaylari belirlenirken, "devrecilik", "hemsehricilik", "namaz-niyaz" kriterlerinin kullanilmis olmasi kimi sasirtir ki? tersini mi dusunuyorduk.

bir etki yaratmaz ama kendi aramizda makara malzemesi yapabiliriz.
hesabın var mı? giriş yap