• mitinge katılım sayısı devlet bahçelı'nin türkiye genelinden alacağı oydan fazla olacaktır.
  • şimdi muharrem ince bu aşamada ne yapabilir? ortada bi yangın var. bu yangın suyla sönecek bi yangın değil. petrol yangını bu. buna köpükle müdahale etmek lazım. ne yapacak? ben olsam ne yaparım açıkçası. 2 milyon insanı şakkadak getiririm miting alanına. şaşırır millet. hiç beklemedikleri bi hareket. niye getiriyor, nasıl getiriyor? hani destekleri düşüktü derler. demek ki destek varmış diyecekler normal şartlarda. ama herkes diycek ki biraz az kişi gelecek. muharrem incenin pili bitti diyecekler. ardından yığarım bi 2 milyon daha. 4. yetmedi bi 2 daha. biter çil yavrusu gibi dağılırlar. bakın ben size söyleyim.
  • hahahah twitterda biri sahte kiz profili acip 4-5 ak partiliye bulusma yeri olarak maltepeyi vermis. lan ne güldüm ya.

edit: mitingten once twitter´da maltepe yazip aratmisim, simdi bulamadim. goren olur elbet. bulan atsin. :)
  • eşim ve oğlumla birlikte m.ince’nin rica ettiği üzere formalarımızla katılacağımız miting.
    taşınmayacağız, metrolar, vapurlar ücretsiz olmayacak. kumanya, su verilmeyecek. cengiz&limak&kolin bağışlarıyla (!)alınan yağmurluk ve bayraklar dağıtılmayacak. ellerimizde türk bayraklarını kendimiz almış olacağız. bedava diye yere atmayacak, üstüne de oturmayacağız.
    ilçe teşkilatına ağlayıp oğlana torpilli iş, kendimize gıda kolisi yardımı kapmak için değil, adalete, demokrasiye, adil ve hakça bölüşmeye inandığımız için orada olacağız!
    oğlumuz, canımız park avm olmasın diye tweet attığında tutuklanmasın, polis canını almasın, yeni berkinler, ali ismailler olmasın diye orada olacağız!
    kindar nesiller yetişmesin, sınav soruları çalınıp kendilerinden olana peşkeş çekilmesin diye orada olacağız!
    artık yeter! koskoca bir ülke diplomasını dahi gösteremeyen bir cahilin iki dudağına bakmasın diye orada olacağız...

debe editi:
    hey gidi
  • az önce kadıköy muhallebici önünden kalkan minibüse bindim.
    şöför arkadaşla:

- kaptan maltepe ne kadar?
    + 2.75
    - miting alanının orada söyler mısın?
    - merak etme ben de oralıyım.

(gülüşmeler)

minibüsün içinde izmir marşı çalıyor.

:)
  • muharrem ince'ye oy atacak olan herkes (ben de dahil) bütün bunların sebebinin meral akşener olduğunu unutmasın. eğer akşener olmasaydı kılıçdaroğlu karamollaoğluyla el ele verip abdullah gülü çatı adayı yapacaktı.
  • yakınlarım oylarını kullanmak için memlekete gidiyor, tek basima kadın halimle, üstümde bursaspor formamla ne işim var, başıma bir şey gelir diye düşünürken sinirlendim. tam da bana bunları düşündürdükleri için, özgürlüğüm için ben de orada olacağım.

bu bir teşekkür editidir: sayısız mesaj aldım gitmemi destekleyen, gurur duyan, umut veren. evet yalnız gittim bir saniye bile korkmadan, çekinmeden... iyi ki gittim, iyi ki gözleri gülen milyonlar gördüm. hayatım boyunca bir daha böyle bir şeye tanık olur muyum bilmiyorum ama bugünümü asla unutmayacağım. siz de iyi ki varsınız ekşi ailesi..
  • yoldayım. orada olmak için istanbul'un diğer ucundan 60 km yol geliyorum, hayatımda ilk defa bir mitinge gidiyorum, hayatımın son 16 yılında ilk kez umudum var.
  • ince’nin formalarınızla gelin çağrısına arjantin formasıyla gelen dayı seni de unutmayacağız.
  • bizim de tüm hdp’li arkadaşlar olarak katılacağımız büyük miting.

çok güçlü geliyoruz, olabildiğince güçlü görünmek zorundayız. bir devrin kapanışına tanıklık edeceğiz. meydanlardan dolup taşacağız!
hesabın var mı? giriş yap