75 entry daha
  • orada olacağıma söz verdiğim, türkiye cumhuriyeti’nin en büyük mitingi olarak tarihe geçecektir. yıllar sonra çocuklarıma ve torunlarıma anlatacağım.

edit: evet söz verdiğim gibi oradaydım. gözlerimde yaş içimde umut gittim izledim ve orada olmaktan hiç pişman değilim. ne zorla götürüldüm ne parayla götürüldüm. ne döner ekmek verdiler ne bedava otobüslerle gittik. hiç bir zorlamayla oradayım. ileride de anlatacağım olanları. söz.
  • muharrem ince’nin 9 mayısta hazırlamaya başladığı seçim pastasının üzerindeki çilek olacak mitingdir.*

o büyük günde ben de oradayım.
  • hayatımda bugüne dek bir kez dahi beynimin herhangi bir hücresinde bir mitinge gitme veya bir insanın peşinden giden kalabalıklara karışma fikri oluşmamışken, bu mitinge tereddütsüz koşarak gidip "başkan ince" diye anıracağım.
  • eşim ve oğlumla birlikte m.ince’nin rica ettiği üzere formalarımızla katılacağımız miting.
    taşınmayacağız, metrolar, vapurlar ücretsiz olmayacak. kumanya, su verilmeyecek. cengiz&limak&kolin bağışlarıyla (!)alınan yağmurluk ve bayraklar dağıtılmayacak. ellerimizde türk bayraklarını kendimiz almış olacağız. bedava diye yere atmayacak, üstüne de oturmayacağız.
    ilçe teşkilatına ağlayıp oğlana torpilli iş, kendimize gıda kolisi yardımı kapmak için değil, adalete, demokrasiye, adil ve hakça bölüşmeye inandığımız için orada olacağız!
    oğlumuz, canımız park avm olmasın diye tweet attığında tutuklanmasın, polis canını almasın, yeni berkinler, ali ismailler olmasın diye orada olacağız!
    kindar nesiller yetişmesin, sınav soruları çalınıp kendilerinden olana peşkeş çekilmesin diye orada olacağız!
    artık yeter! koskoca bir ülke diplomasını dahi gösteremeyen bir cahilin iki dudağına bakmasın diye orada olacağız...

debe editi:
    hey gidi
  • köprüden ince son çıkış!
  • büyük hüsrandan önce yapılacak miting. inşallah ertesi gün hüsran olmaz
  • miting günü alana giden yollar ya kapalı ya da bakıma alınmış olacaktır. bu yüzden ben ve arkadaşım bir gece önceden gidecegiz.

uzaktan gelecek olanlara da aynını öneririm.
  • orada olacagım.
  • zaten evimin önünde yapılacağı için yürüye yürüye gidip katılmayı planladığım miting.
  • beşiktaş formam ile orada olacağım miting.
2889 entry daha
hesabın var mı? giriş yap