şükela:  tümü | bugün
  • rte'nin içine düştüğü açmazdır.
    sahaya inip seçimi kazanırsa düşünüldüğünün aksine herkes akp'yi oy çalmakla anacak. ülkenin başkanı (cumhurbaşkanı) belediye başkanıyla aynı düzeye inmiş olacak. eğer kaybederse oy çalmanın yalan olduğu anlaşılacak. ve sahaya indiği için seçim kaybeden başkan olacak.
    sanırım bunu gördüğü için hâlâ mitinglerine başlamadı.
  • siyasal islamın kaçınılmaz sonudur açmaza girmek. üretecek kapasitesi, yönetecek zekası, plan yapmak için gerekli vizyonu yoktur. devlet düzeni kurmaz, kurulmuş düzenlerde asalak olarak varlık gösterirler. zemin uygunsa bünyeyi komple ele geçirerek ölümüne sebep olurlar. açmaza girmek onların kaderidir. bunu bildikleri için hiç çekinmeden, utanmadan arsızca çalarlar çünkü yarını göremedikleri için gelecek önemli değildir. bugün beleşe ne getirdikleri önemlidir. en tepedeki ile en dipteki arasındaki o güçlü bağ, bedava makarnaya karşı duydukları inanılmaz tutkudur.

    yoksa kim neden o kadar çalıp kendi bacağına sıkar ki. ak partisi üyesi oldukları için gasp ettikleri gerçek fakirin yeşil kartıyla başlar açlık, mevki büyüdükçe gelsin kadayıfar, pastırmalar, hamamlar, külliyeler yazlık saraylar. doymazlar efendim.

    bak hala köşkte binali mesela. çıkmaz, bedava ya. kim ne der umurunda olmadan oturur orada, gıdım utanmaz tersine gurur bile duyar . e bu adamlar çıkmaza girmeyecek ben mi gireceğim.