şükela:  tümü | bugün sorunsallar (7)
896 entry daha
 • imamoğlu, mülteci sorununa değindi ve “mutlaka ve mutlaka göçmenlerin kendi memleketlerine dönüşü sağlanmalı” dedi.
 • binali yıldırım'ın 2-3 puan farkla kazanacağı seçimdir.
 • ekrem ımamoglu'nun yuzde 51.3 oy mertebesine ulasacagini, binali yildirim'in ise 47.7 nispetinde oy alacagini saniyorum.
 • seçime gitmeyen seçmen akp değil chp seçmenidir. akp seçmi tepki için oyunu yakıyor. mesela çerçevenin dışına ama akp nin altına vuruyor. akp de bu oyların peşinde. oy sahiplerini de muhtemelen biliyorlardır. bakalım tutacak mı?
 • bir tarafta istanbul için ne yapacağını anlatmaktan daha çok karşı tarafı karalamak için elinden gelen iftirayı, yalanı söylemekten utanmayan bir kişi

  bir tarafta ise istanbul’un bu zamana kadar zararlarını, israflarını söyleyip istanbul’u nasıl geliştirebileceğini anlatan bir kişi

  istanbul seçmeni bu 2 adayla seçime gidecektir. istanbul için en iyisi olması dileğiyle...
 • 31 marttan sonra imamoğlu hiç miting yapmasa, seçim gününe kadar evinde otursa seçime haksızlığa uğramış adam olarak girecekti. ve halkın vereceği tepkiyle seçimi kazanacaktı.

  ama öyle olmadı. imamoğlu kendi ayağına sıktı. söylemleri dar bir çerçeveye sıkıştı.
  iktidar kurnazca yaptığı algı yönetimleriyle imamoğlu'nu da muharremleştirmeyi başardı. şu son haftada muharrem inceyle imamoğlu arasında hiçbir fark kalmadı. sonuç: "adam kazandı."

  yani "ak partili degilsen sana oy vermiyrum" diyen hanım teyzeye "olsun canın sağolsun" deyip sarılan ve söylemleriyle her kesimin sempatisini kazanan imamoğlu gitti. valiye hakaret eden, yanlışında direnerek, söylemlerini belirsizleştirerek (rakibin 10gb diyor, metro ağı diyor sen iyilik güzellik gibi hayali kavramları tekrarlıyirsun) inandırıcılığını yitirmeye başlayan biri geldi.

  tüm bunlara rağmen imamoğlu yine kazanırsa son yirmi yılın en büyük zaferi olur şüphesiz.
 • en az 300.000 en fazla 750.000 oy farkıyla ekrem imamoğlu seçimi yeniden kazanacaktır.
 • rüzgarın ekrem imamoğlu yönünde estiği belli. cumhur ittifakın seçim argümanları ordu valisine it denildiği propagandası ve chp çöp-çamur, illet-zillet söylemlerinden öte değil.

  görünen o ki ankara'nın gideceği belli olduktan sonra mansur yavaş adına neler neler uydurdularsa ekrem imamoğlu'na da aynı karalama kampanyalarını uygulamaktan öte bir yol kalmadığını görmüşler, seçim akp nezdinde kaybedilmiştir. devletin tüm organlarıyla imamoğlu'na yüklenmekten başka bir çıkar yol görünmemektedir.
 • muhalefet kanadının, ysk'nın tarafsızlığına ve verdiği kararlara güvenerek gireceği seçim.

  hala kirlenmemiş kurumlarımız var demek ki. ne kadar övünsek az.
 • beni asıl korkutan “çaldılar” söylemleriyle tahrik edilmiş mentally handicapped akp seçmeninin taşkınlık çıkarması. umarım yaşamayız böyle bir olay. belki de bu olsun, seçim tekrar yenilensin diye bu kadar tahrik ettiler insanları.
27 entry daha