• sonuçlar ekranında görüldüğü kadarıyla;

1. kendisi dışındaki adaylardan ekrem imamoğlu'na binali yıldırım'dan daha fazla oy kayıyor,
    2. 31 mart'ta oy verdiği partiyi 23 mart'ta da değiştirmeyecek olanların oranı ekrem imamoğlu lehine daha fazla,
    3. ayrıca, 31 mart'ta ekrem imamoğlu zaten daha fazla oy almıştı.

bu üç veriyi üst üste koyunca nasıl oluyor da anket sonucunda binali yıldırım önde görünüyor anlayamadım. çok sikimsonik bir algoritmaymış kardeş güle güle kullan.

editine edit: ekrem imamoğlu tabanının konsolidasyonundan ya da dsp'den gelecek oylardan bahsetmedim zaten. sonuç ekranında gösterilen verilerin sayısal doğrulamasını yaptım sadece. yani varsayım değil matematik üzerinden konuşuyorum sayın matematik mühendisi.
  • 1- binali’den ekrem’e geçiş, ekrem’den binali’ye geçişten daha fazla.

2- binali ve ekrem dışındaki adaylara oy verenlerden ekrem’e geçiş daha fazla.

3- ekrem’e oy verenler kararında daha sabit.

4- ekrem halihazırda öndeydi.

sonuç: binali kazanıyor :d

(bkz: anne koş algoritma sıçtım)
  • hazynin söylediklerine katılıyorum; hazynin söyledikleri

algoritması tam anlaşılamayan anket.
  • konumum istanbul olmadığı için bana şans tanımayan anket.

bugün değilim ama belki seçimde orada olacağım. ayrıca istanbul'da olup oy kullanamayacak yaşta olabilirim.

boş algoritma.
  • 422 kişi katılmış durumda :)
  • ekrem imamoğlu'nun öne geçmesiyle sonuç sayfası açılmayan anket olmuştur.
  • sadece istanbulda yaşayanların oy vermesi iyi olmuş, istanbul dışında kalan ancak istanbulda oy verebilecek kişiler ankete katılamıyorlar ancak anketin daha sağlıklı olması için öyle gerekmiş. onun dışında şimdilik başa baş bi mücadele var anket üzerinde
  • anket sonucundaki verilere göre 31 mart seçim sonuçlarını hesapladım.
    ekrem imamoğlu 4.227.880
    binali yıldırım 4.202.460
  • sonuç ekranı çalışmayan anketimsi. bazı arkadaşlar gayet makul ve mantıklı hatta tutarlı gerçeklerden bahsetmiş. ve sormuşlar algoritma nasıl oluyor da bu kadar imamoğlu'na geçiş varken, yıldırım'ın önde gösterebiliyor diye. ama bu algoritmayı yazan arkadaş, makul, mantıklı ve tutarlı cevaplar vermekten çok trip atmış. sonuçlar istendiği gibi çıkmayınca veri paylaşımını durduran anadolu ajansı gibi bir proje. büyük ihtimalle akp finans destekli, saçma sapan bir anket.
  • ekrem imamoğlu'nun tüm kategorilerde önde olmasına rağmen binali'nin kazandığı seçim anketi. bu sonuç bize binali'nin oyları çalacağını gösteriyor:)
hesabın var mı? giriş yap