şükela:  tümü | bugün
  • duyarlı tüm halkımıza naçizane çağrımdır. herkes ama herkes mümkün olduğu kadar sandıkların başında kalmalıdır. öyle oyumu verdim gittim yok. son ana kadar sandık başında kalmalı, usulsüzlüklere karşı savaşmalıyız. bu seçimin türkiye tarihinin en karanlık en kirli seçimi olacağı açıktır. yarınlarımıza, hak ve hukukumuza sahip çıkmıyorsanız bir daha da söylenmeye de hakkınız yok!

gerekiyorsa kocaeli, yalova gibi yakın illerden de destek verilmeli. eminim ki istanbul halkı ve ülkenin demokrat insanları sandıklarına sahip çıkacacak!

her şey güzel olacak arkadaşlar.
  • istanbul'da olsaydım ben de başvururdum.
  • sadece 23 haziran'da istanbul'da olacak kişileri değil, o tarihte istanbul'a gidebilecek, imkanı olan herkesi kapsayan çağrıdır.
  • istanbul'da yaşayan her sorumlu vatandaşın söylemesi gereken cümledir. seçimle gitmemekte direnenlere karşı oylarına, iradesine sahip çıkmak namus borcudur.
  • arkadaslar istanbul'da olmaniza gerek yok gozunuzu seveyim. bu istanbul meselesi mi? gerekirse alin bir bilet gidin istanbula. ogrenci gitmek isteyen arkadaslar varsa bir kisinin yol parasini karsilayabilirim gerekirse.
  • arkadaslar basligin tekrar gundeme gelmesini umuyorum. son secimde o ilcede en yuksek oyu alan bes parti sandik kurulu uyesi belirleme hakki tasiyor. bu partilerin uyeleri gelmezse altinci siradaki partiden baslayarak o ilcede oy almis partiler boyunca ilerleniyor.

yani chp'den sandik kurulu uyesi olmak zorunda degilsiniz, mhp'den, iyi parti'den ya da hdp'den de sandik kurulu uyesi olabilirsiniz. bu uyelerden herhangi birisinin gelmemesi durumunda ise istanbul'un butun ilcelerinde 6. sirada yer alan saadet partisi geliyor.

yani saadet partisi sandik gorevliliginden once mhp'nin, iyi parti'nin ya da hdp'nin eksigi olup olmadigini ogrenin. eger eksikleri yoksa saadet partisine gidin. referandumda da, 24 haziran'da da bulundugum sandigin mhp temsilcisi gelmemisti. gelmeyen ilk kisinin yerine gecme hakki saadet partisinin.

hdp'de orgutlu bir suser kendilerinin her secim bolgesinde cok sayida sandik gorevlisi eksiginin oldugunu soyledi. iyi parti'den henuz kimse ile konusmadim, eksikleri var mi bilmiyorum, fakat ilgileniyorsaniz ilce teskilatlarini ziyaret edebilirsiniz. ayni sekilde mhp'den de gorev yapmanizda hicbir engel yok, mhp adina sandik gorevlisi olmaniz sizi mhp'ye oy vermek zorunda birakmaz.

ilgili yonetmelik maddesi: ilçe seçim kurulu başkanı, son milletvekili genel seçiminde o ilçede en çok oy almış olan beş siyasi parti tarafından, kendilerine tanınan beş günlük süre içinde bildirilen birer asıl ve birer yedek üye isimleri arasından sandık kurulu üyelerini tamamlar.

partilerin ilce teskilatlarini arayin arkadaslar. musahitler kavgaya toplanacak adam gibidir, cok bir ise yaramazlar. asil etkiyi gosterenler sandik gorevlileridir. lutfen duyarli olun.