• ecevit'e dolar 1 küsur iken yazar kasa fırlatan adam nerede bulun bana onu amk !

götünüz mü yemiyor ulan ?

fırlatamıyor musunuz ?
  • hâlâ doların yükselişinin sadece dolar sahiplerini ilgilendirdiğini sanan geri zekâlılar var. kardeşim siz tek hücreli misiniz yoksa troll müsünüz? anlamadım. son 5 aydır her gün dolarla ilgili yüzlerce, binlerce sayfa şey yazıldı. elinizde telefon, pc, ne ararsan var. kazara bir tanesine denk gelip de okumadınız mı yahu?

şu başlığı bile göz ucuyla okusan doların sıradan vatandaşı neden ilgilendirdiğini anlarsın ama beyin yok ki. beyin nanay, beyin şok.
  • diplomasız zat bir daha ne zaman konuşma yapacak bir yerde? ona göre yatırım yapcam.

son günlerde bana çok ilginç olaylar yaşatan kurdur.
    geçenlerde babaannemin 38bin dolarının olduğunu öğrendim. dedim ne alaka nerden çıktı bu. rahmetlik dedem yıllar önce (2010) arsasını satmış o parayla da dolar almış. o para da haliyle babaanneye kalmış. dedem için akılsız diyor şuan. 50bin tl verip 38 bin dolar almış kazık yemiş diyor.* dedim minnoşum o işler öyle değil.
    o günden beri dolar kurunu takip ediyorum. diplomasız çıksa konuşsa da 3.7 den bozdursak.

yol boyu gidiyorum eve, 3 dükkandan biri kiralık. hepsi batmış. daha da batacaklar. tam cadde üstü bir dükkan var geniş. yeri harika. işlek ve tam öğrenci bölgesi. aradım sordum kirasını 3bin tl dedi. öyle bir dükkan 5-7 bin arası gider normalde ama krizden dolayı düşürmüşler. buna rağmen 2 aydır boş. esnafın hali perişan. ama bu durumdayken bile diplomasız ve çetesi tecavüzcüleri kurtarmanın derdinde.

biz yine de minnoşa hep istediği bir yazlık alacaz o parayla. gitsin bahçesiyle uğraşsın kedilerini beslesin. yani dolar artsın. batan ülke için de; (bkz: svihs)
  • uzun altin'a yuklenin dedi bugun altinin ons'u 25$ cakildi.

dolar hakkinda yorum bile yapmak istemiyorum.

bu siyasetcilerle, bu beceriksiz ekonomik politikalarla yakinda bu seviyeleri arar olacaksiniz.
  • 4 gün önce 3,37 den ibneliğine 400 dolar aldım. şimdi satsam beş lira
    filan kar yapıyor. iki tane biskrem geliyor. kısa günün karı ahasasdsdasj.
    belki yarın 3 biskrem eder.
  • malum arkadaş konuşursa çıkacak olan kurdur. elimizdeki veriler hep bunu gösteriyor. söz malum arkadaşta.
  • dolar iki haftadır toptan gıda ve temizlik sektörünün sikip atıyor.
    fabrikalar mecbur olmadıkça satış yapmıyor çünkü hammadde biterse yeniden alım ve imalat fiyatı bugünkü satış fiyatını bile kurtarmaz.

önümüzdeki ay yeni fiyatlar ile karşı karşıya kalınca perakende sektöründe ebenizinki ki tersten göreceksiniz.

şimdiden yağ, şeker, un falan stoklayın bence.
  • dolara yatırım yapmanın tam zamanı. uzun müdahale ediyorsa yine aşırma peşindedir. altın değil dolara yüklenmek lazım
  • 3.40'a ramak kalan kur düzeyi... erdoğan durmasın konuşsun daha... ekk'nın falan da şu saatten sonra bi halta yarayacağını sanmıyorum... dolar bir geri iki ileri hareketi alışkanlk haline getirdi artık...

bu gidişle kafayı yememek elde değil... dolar borcu olanlara sabır dilerim...

daha bır ay oncesı 3.30 olacak deseler, siktir git derdim...sagolsunlan kur 3.39...

ek: aksam aksam piyasanın anasını sikti helal olsun!
hesabın var mı? giriş yap