şükela:  tümü | bugün
  • şu an gerçekleşen konuşmadır.

(bkz: isedak)
  • başlık yanlış.

23 kasımı sil yerine güncel tarihi koy.
    rte kalsın.
    isedak yerine değişken mekan.
    konuşması sabit kalsın , çünkü değiştirmediği tek şey konuşmak.

bu kadar konuşan birisi nasıl ülkeye verimli olur anlayamıyorum. kadın olsa hem konuşup hem icraatı var derim ama kadında değil ki.
  • (bkz: 23 kasım 2016 rte başlıkları) haline evrilecektir
  • oha! resmen islam birliği üyesi bakanlara doları siktir edelim altını ödeme birimi olarak belirleyelim dedi ya la!
  • ab' ye türkiye ile ilgili oylama öncesi resmen ne karar verirseniz verin sikimde değil mesajı vermiştir.
  • isyan eden ve batı ötesi ülkeleri batıya karşı isyana çağıran enteresan konuşma. ayrıca ticaretimizi para birimlerinden ve dolardan kurtarmalıyız çağrısı yapılan konuşmadır. rusya ve iran'la anlaşma aşamasında olan yerel para birimleri ile ticaret hedefinin bir benzerinin islam ülkeleri arasında da yapılması talebi ve hedefi dile getirilmiştir.

http://www.haberturk.com/…aj-netice-ne-olursa-olsun

* dünya, özellikle içinde yer aldığımız bölge ekonomik, sosyal,siyasi buhranlarla boğuşuyor. kırılmaların, sarsıntıların, suriye, ırak, libya, yemen'de olduğu gibi devletleri alt üst ettiği büyük depremlerin yaşandığı dönemden geçiyoruz.

* dünya siyasetini meşgul eden krizlerin tamamı islam ülkelerinde yaşanıyor. müslümanlar dünyanın yükünü omuzlarında taşıyor. suriyeli çocuklar, filistinli mazlumlar acı sonuçlarla yüzleşiyor.

* aklımızın alamayacağı hadiseleri televizyon ekranlarında gördükçe kahroluyoruz. doğu halep'teki sivillere destek veren hastane de rejim ve destekçileriyle enkaza çevrildi. akdeniz'in karanlık suları açlıktan kaçarken boğulan 5 bin mazluma mezar oldu.

* bize her fırsatta insan hakları, demorkasi, özgürlük dersi verenler çocuklara sahip çıkmaktan acizler. onları dikenli tellere mahkum ediyorlar. şahit olduklarımız karşısında umut pınarlarımızın kuruduğunun da farkındayım. imtihan ne kadar ağır ise mükafat da o kadar büyüktür.

* türkiye'ye yönelik algı operasyonları azalmak yerine artıyor. yarın ap'de bir toplantı olacak. oylama yapacaklarmış. peşinen söylüyorum. ekranları başında izleyenlere söylüyorum. sonuç ne çıkarsa çıksın, bu oylamanın bizim nezdimizde hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. bu ülkenin istiklal ve istikbal mücadelesi orada ellerin havaya kalkıp inmesi ile kesintiye uğrayacak değil.

* gelin artık tavrımızı ortak belirleyelim, sömürülen ülkeler olmaktan çıkalım. afrikalı kardeşlerim kendileri anlatıyordu avrupa'nın nasıl sömürdüğünü. hala devam mı etsinler. gelin artık buralarda kendi geleceğimizi kendimiz belirleyelim. amerikan kongresinin 11 eylül için aldığı kararı biliyorsunuz. bu iki kuleyi suudi arabistan vurdu. dava isteyen açabilir dediler mi dediler. böyle mantıksız bir şey olabilir mi? her ülkeden terörist çıkar mı çıkar. nasıl oluyor da bir ülkeyi cezalandırıyorsun? bakın yeni bir adım daha atıyorlar, yine amerika. kuveyt türk bunların bankalarıyla ilgili teröre destek verdikleri düşüncesiyle ilgili aynı oyunu yapıyorlar. bunları yakın takibe almak lazım. oyun yine islam ülkeleri üzerinden. yani biz terörist yetiştiriyoruz, onlarda böyle bir şey söz konusu değil. bütün bu kararlar çifte standarttır. her geçen gün müslümanlara yönelik saldırılar artıyor. camilerimizi yakıyorlar. müslüman kardeşlerimizin üzerine saldırıyorlar. tüm bunlar avrupa'da batıda oluyor. artık sesimizi ve tepkimizi yükseltmemiz gerekiyor.

* daha fazla tahammül edemeyiz. çünkü biz tepkimizi ortaya koymazsak bu tavrın sahipleri daha fazla cesaret bulacaktır. biz susarsak eli kanlı tiranları kırmızı halılarda ağırlamayı kendilerini eleştirenleri diktatör olarak yargılamayı sürdürecektir. eğer bunlar birine diktatör diyorsa bence iyidir. orada tam tersini düşüneceksin. çünkü onların çıkarlarına gelmiyor. amerika bir seçim yaşadı, hesap tutmadı. hesap farklıydı. seçimi trump kazandı. amerika'da, avrupa'da sokaklara döküldüler diktatör demeye başladılar. sandık demokrasi değil mi, sandıktan çıkana neden saygı duymuyorsunuz. hadi saygı duyun. bize de müslümanların alehine konuştu diyorlar, bugün konuşulur sonra bu yanlış düzeltilir. bizim oyuna gelmemiz lazım. demokrasi diyorsan sandıktan çıkan neticeye saygı duyacaksın.

* sürekli faizsiz faizsiz konuşuyoruz da uluslararası döviz baskısından nasıl kurtulacağız, bunun adımlarını atmakta fayda görüyorum. katılımcı finans anlayışının altına endeksli bir adımın atılmasını doğru buluyorum. 2015'te küresel islami finans büyüklüğü arttı. gelin paraları altına dönüştürelim. altınla ifade edelim. finans sektöründe katılımcı finans anlayışının para biriminde altına endeksli bir adımın atılmasının çok daha isabetli olacağı inancındayım. menkul kıymetler borsaları forumu çalışmalarını da takdirle karşılıyorum. özellikle isedak gayrimenkul kıymetler, altın borsaları çalışmalarını yakından takip ediyorum. kısa sürede sonuçlanacağına inanıyorum.
  • "seçimi trump kazandı. ... bize de müslümanların aleyhine konuştu diyorlar, bugün konuşulur sonra bu yanlış düzeltilir. ..."
  • bu adam bazen öyle yerden giriyor ki helal olsun diyorsun, sonra donuyor tüm yaptığı iyilikleri tek hamle ile çöpe atıyor.

(bkz: siktir edin doları gelin altınla iş yapalım.)
  • aynı osmanlının zamanlarındaki gibi müslümanları kazanıp avrupa'ya karşı hareket etmeye çalışan açıklamalara devam ediyor rte. bence cumhurbaşkanımızda sorun yok, ama danışmanları tarih kitaplarını okurken yanlış anlamışlar. sevgili danışmanlar o güvendiğiniz araplar doları bırakıp altına geçer mi hiç, en son altın ile petrol satarım diyen kaddafi'nin sonunda ne hale geldiğini herkes gördü. arapların da petrol parasının tamamını amerikan endeksli finansal piyasalarda değerlendirdiği malum, hala karşı tarafı kaşıyıp böyle gaza getiren açıklamaları yaptırmayın cumhurbaşkanına.

rte, siyase hayatı boyunca hep kendine bir düşman bulup, onun üzerine giderek güçlendi. ergenekon dediler, adalet ve ordunun içinde kadrolaştılar, sonra içlerindeki fetö yapılanmasına savaş açtı ve şimdi de ülkede düşman kalmayınca avrupa birliği ve ekonomik sistemlere baş kaldırmaya çalışıyor. ama bu sefer sonumuz kötü olacak gibi duruyor.