şükela:  tümü | bugün
 • hakkari nin şemdinli ilçesinde pkk nin saldırısı sonucu bir ana kusuzunun daha geride gözü yaşlı sevdiklerini bırakarak hayattan koparılması ile neticelenip kör savaşın hiçbir kimseye bir şey kazandırmadığı tersine, nice hayatları soldurduğu gerçeğini bir kere daha bizlere göstermiş trajedidir.

  daha kaç ana evladını yitirecek ? daha kaç genç beden kara toprağa girecek ? daha kaç ocağa ateş düşecek ?

  ceylan derisinde oturup tek yaptıkları el kaldırıp indirmek olup milyarları her ay başında mideye indirenlerin acep neden hiç evladı veya akrabası kara toprağa düşmüyor da, düşenler hep yoksul halkın çocukları oluyor ?

  hele bir düşünüp bu durumu sorgulayın derim ben.

  http://www.sozcu.com.tr/…sker-sehit-oldu-2-1525736/
 • redvelve'yi engellerseniz kesin olarak şehit sayılıp başlığına beşiktaş maçından daha çok entry girilecekmiş.
 • yukarıda eleştiri almış ama "şehit" kelimesi olayın vehametini azaltıyor bence. kendimde bile şehit olmuş dediklerinde, bir nevi teselli hissine rastlıyorum. halbuki bu his şehit olanın ailesi ve yakınları için olmalı. teselli onlar için gerekli.

  vatandaş olarak bizlerse bu ülkenin calışması, okuması, üretmesi ve yaşlanıp vefat etmesi gereken bir değerini kaybediyoruz. kalıcı bir çözüm gerekli farkındasınız değil mi? niye daha güzel, huzurlu ve refah içinde bir gelecek ideali altında birleşemiyor da didişiyoruz, savaşıyoruz?

  içinden bunlar dış mihrakların maşası diyen kardeş, bi dur allasen, az sakinleş, bir zamanların kanlı bıçaklı ülkeleri avrupa birliği altında birleşiyor da biz niye ayrışıp duruyoruz onu bi düşün. dış mihrak mı olay? hiç mi suçumuz, sorumluluğumuz yok bu parça pinçikliğimizde.