• uefa'nın saçmaladığı maç.

bir arap takımının avrupa kupalarında işi ne?

anlamakta zorlanıyorum.
  • avrupa da türk takımlarını destekleyebiliriz ancak beşiktaş maçı öncesi hoffenheim karşısına yedeklerle çıkıp maça yatan takımı neden destekleyelim ?
  • adebayor yine götürülmemiş. clichy de yokmuş. bravo abdullah avcı. mert günok, alparslan erdem ve mevlüt erdinç'le sana başarılar.

tanım: başakşehir'in gruptaki en önemli ama benim izlemeyeceğim maçı.
  • başakşehirin umursamadığı maç. hafta sonu çok önemli bir lig maçları var. kafaları orada olacak ve maçı kaybedecekler büyük ihtimalle.
  • izlenmesi vakit kaybı bir maç.harcayacak iki saati olanlara uyumalarını önermek yurttaşlık borcum.
    (bkz: yurttaş kane)
  • "bi de şampiyon olmaya çalışıyorlar kendilerince"

vallahi iğreniyorum artık, ne demek bu lan? sana ne arkadaş? bu ülkede 3 büyük takım haricinde herkes figüran mı? bu takım şampiyonlar ligi elemesi için tüm takımı dinlendirdi, az daha karabük'ten 10 yiyordu. adamların derdi şampiyonlar ligi'ne gidebilmek, bunun da yolu şampiyonluktan geçiyor. geçen senenin osmanlıspor'u gibi gruptan lider çıkıp, ligi 15. bitirmek istemiyor olabilirler, sana ne adamın stratejisinden? fenerbahçe ve beşiktaş'ın oldukça dağınık, galatasaray'ın lider olmasına rağmen zerre güven vermediği sezonda aradan sıyrılıp şampiyon olmak için sikik avrupa ligi'nde rotasyon yapıyor olabilirler. her takımın kendince bir planı, misyonu, ajandası vardır. çocukken şampiyon oluyor diye tuttuğunuz takımların bir 50 sene daha dön babam sen şampiyon ol, şimdi ben şampiyon olayım diye gitmemesi için böyle takımlar, böyle stratejik hamleler şart.

ülke puanı diye zırlayan mallara tekrar söylüyorum, o siktiğimin ülke puanını bu sene neredeyse 0 puan veren 100 küsür yıllık 2 takıma soracaksınız, bu takıma değil. ulan gören de yıllardır hayvan gibi ülke puanı kasıyoruz, bu sene başakşehir içine etti zanneder. bursaspor'un her sene 5. sınıf doğu avrupa takımlarına elendiği, trabzonspor'un garip gürcü - makedon - kıbrıs takımlarına elendiği seneleri ne çabuk unuttunuz? gs - fb yok, bursa - trabzon yok, e senin ananın liginde şu başakşehir'in aldığı 1-2 puanı alacak hangi takım geriye kalıyor? boş konuşma üzerine uzmansınız, nasıl olsa taraftarı yok diye sahada alamadığınız hırsı bu takımdan almaya çalışıyorsunuz. e tabii kadıköy'de fenerbahçe'ye temiz temiz koyan takım bu, galatasaray'ı 4leyen 5leyen takım bu, beşiktaş'a 3 tane geçirip evine yolcu eden takım bu, bir avuç taraftarı ve boş stadı ile bunu yapıyor diye anca böyle kudurursunuz zaten.

yemin ediyorum başakşehir taraftarı olsam şunları bu kadar sinirle yazmazdım, ne ezik adamlarsınız siz ya. türkiye'nin son 5 senede kazandığı ülke puanlarını dizelim.

6.700
    6.000
    6.600
    9.700
    5.200

geçen sene beşiktaş olmasaydı o 9.700'ü rüyamızda görürdük, önceki senelere bakın. her sene 6 küsür alıyoruz. bahara gelmeden 5.200 yapmışız, en kötü ihtimalle her zaman topladığımız kadar puan toplanmış olacak. diyorum ya, puanlarla derdiniz varsa 100 yıllık çınarlara gidin sorun, her başakşehir maçında aynı mongol yorumlarını okumaktan bıktım artık. sıyın cımhırbışkınım yapmayan kulüp başkanı kalmış gibi bir de bu takımı devletin takımı diye ayırmaya kalkan algısızlar var, allah kimseyi cahil yapmasın. adam yaşadığı ülkede oksijen alabilmesinin bile tayyip izniyle olacağı günleri görmeden her kapının tayyip'e açıldığını anlamayacak. kulüpler değil, futbol devlete ait oksimoron konusunda doktora yapmış kardeşlerim. omuzlarınız üzerindeki şeyi ara sıra kullanın.
  • kurt hoca abdullah avcı'nın en doğrusunu yaparak yedek takımla çıkacağı maç. adam zorunda mı lan ülke puanını yükseltecem diye takımını dandik kupada heba etmeye. ligi koymak derdinde haklı olarak. istediğini alacak da, buna inancım tam.

üç büyütülmüş takım taraftarı hiç boş yapmasın. ağlasalar da, sızlasalar da bu sezon hegemonyaları yıkılacak, kaçışları yok.
  • evi arabayı satıp ev sahibine basılası maç diye buna denir.
    öte yandan ibreti alem için bu başakşehir'i şampiyon yapmamak hatta ikinci yapmak ve şampiyonlar ligi elemesinde elenmesini bir kez daha zevkle izlemek isterim.
  • yahu benim anlamadığım bu adamlar emre, mahmut ve caicara olmadan gs'ye 5 tane sallıyorlar ama avrupa'da 3 4 değişiklik yapıp yürümek yerine 10 yedekle çıkıyorlar maçlara. vallahi salaklık.

muhtemel 11'e bak: volkan, caiçara, attamah, epureanu, alparslan, gökhan inler, irfan can, kerim frei, mossoro, visça, mevlüt

eminim visca, mossoro falan da oynamaz. 10 yersiniz inşallah.
  • başakşehirin türkiyeyi sadece türkiyede temsil edebileceğini gösterecek maç
hesabın var mı? giriş yap