şükela:  tümü | bugün
 • insanların dikkati başka yönlere çevrilmişken bazı bölgeleri ranta açan çakalların, şimdi de fırsattan istifade belediyelere göz diktiğini gösteren gelişmedir.

  belediyeye kayyum atanması doğru veya değil, ben bunu tartışmam. benim tartışacağım şey çok daha farklı bir şey. madem bu insanlar terörle iltisaklıydı, seçime girmelerine hiç izin vermeyecektin. hatta madem hdp'ye terör partisi diyorsun, o zaman direkt olarak partiyi kapatacaksın.

  neden yapmıyorsun?

  çünkü normal şartlar altında asla alamayacağın belediyeleri hdp'nin almasına müsaade edip terör bahanesiyle ondan gasp ediyorsun; çünkü bölücü bir siyaset yaparak birilerine "vatan haini" demeye ihtiyaç duyuyorsun. ikiyüzlülüğün daniskası.

  bir de böyle bir durumda, ülkede ölümcül bir salgın hastalık varken uğraşıyorlar bu işlerle. edecek küfür bulamıyorum.
 • mahkeme karari olmadan gerceklestirilen bu idari eylemi sorunlu bulmuyorsak hükümet yarin obur gun chpnin is bankasi hisselerine el koyarsa sikayet etmemeliyiz.
 • içişleri bakanımız stokçuları basmaya giderken yol üstünde "lan dur ben bi şey yapcaktım, unuttum" deyip birkaç hdp belediyesini daha kapatmış. gerekçelerini de bu akşam düşünüp bulur, yarın racon keserek anlatır.

  hadi yine iyiyiz, devletimiz çalışıyor. bugün bi de 100 test yaptılar mı tamamdır, herkes sarayına çekilebilir.
 • --- spoiler ---

  halkların demokratik partisi (hdp) yönetiminde bulunan batman, silvan, lice ve ergani belediyelerine içişleri bakanlığı’nın kararıyla kayyum atandı. belediye binalarının etrafı sabah saatlerinde polisler tarafından çevrilirken belediyelerin önündeki caddeler trafiğe kapatıldı. belediyelere giden personeller de binalara alınmayarak evlerine gönderildi.
  --- spoiler ---

  link

  bir korona ile mücadele yöntemi olarak seçilmiş belediyelere kayyum atamak; çok ilginç!

  merakımdan soruyorum; bu belediyeler terör örgütlerine destek veriyorsa, belediye başkanları terörist ise neden seçime girmesine izin veriliyor?
  niye sadece seçim kazanan belediye başkanları suçlanıyor? niye taksit taksit bu kararlar açıklanıyor? hdp niye komple kapatılmıyor?

  "demokrasi" iyi bir şeydir, bir gün hepimize lazım olacak...
 • halka “aa kuşa bak” diyip, 4 belediyeye el koymuş akplileri içeren haberdir. madem sorunluydu ilk zamanlarda niye el kayyum atayamadınız da bu günleri beklediniz.
  ayrıca o rant haberlerini de resmi gazetede gördük. üzgünüm ama pisliğinizi örtemiyorsunuz.
 • ortamlarda corona ile mücadele dersin kim nereden bilecek amk.
 • akp aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar almaya çalışıyor. partiler arasında ittifak siyaseti devam ettikçe ilk seçimde ağır bir yenilgi yaşayacaktır.
 • rezilliktir. zamanı gelince bu belediyeler yine geri alınacaktır. bu kararı verenler de çok üzülecektir.
 • halkın iradesiyle seçilmişleri gönderip kendi adamını yerleştirerek o bölgedeki vatandaşa "sizin kararınızı tanımıyoruz" demektir.

  bunların derdi terör falan değil tamamen kendi çıkarlarına göre kılıf uydurup kurumlara çökmek. seçilmesinin önünde yasal engel olmayan ve halkın desteğini alan adamları sivil darbeyle indirenler, kendilerinden olmayan herkesi terörist ilan ediyorlar. peki ülkeyi terörize eden kim acaba?

  buna çok doğru hareket falan diyenler ya ergendir ya saftır. gerektiğinde herhangi birimizi terörist ilan edip evimize barkımıza çökebilirler o zaman görürsün çok doğru hareketi.
 • her koşulda taraf olmayanın bertaraf olacağını gösteren durumdur. kimse terör örgütüne mensup kişilerin belediye yönetmesini istemez ama bizde ki durum biraz farklı. kişilerin seçime girerken temiz ama kazanınca terörist olduğu ortaya çıkıyor. gayet ilginç bir durum.