• --- spoiler ---

halkların demokratik partisi (hdp) yönetiminde bulunan batman, silvan, lice ve ergani belediyelerine içişleri bakanlığı’nın kararıyla kayyum atandı. belediye binalarının etrafı sabah saatlerinde polisler tarafından çevrilirken belediyelerin önündeki caddeler trafiğe kapatıldı. belediyelere giden personeller de binalara alınmayarak evlerine gönderildi.
    --- spoiler ---

link

bir korona ile mücadele yöntemi olarak seçilmiş belediyelere kayyum atamak; çok ilginç!

merakımdan soruyorum; bu belediyeler terör örgütlerine destek veriyorsa, belediye başkanları terörist ise neden seçime girmesine izin veriliyor?
    niye sadece seçim kazanan belediye başkanları suçlanıyor? niye taksit taksit bu kararlar açıklanıyor? hdp niye komple kapatılmıyor?

"demokrasi" iyi bir şeydir, bir gün hepimize lazım olacak...
  • salgınla mücadele önlemi olarak sokağa çıkma yasağı getirmek yerine kayyum getirmek postmodernist bir anlayış olmuş sanırım
  • mahkeme karari olmadan gerceklestirilen bu idari eylemi sorunlu bulmuyorsak hükümet yarin obur gun chpnin is bankasi hisselerine el koyarsa sikayet etmemeliyiz.
  • akp aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar almaya çalışıyor. partiler arasında ittifak siyaseti devam ettikçe ilk seçimde ağır bir yenilgi yaşayacaktır.
  • içişleri bakanımız stokçuları basmaya giderken yol üstünde "lan dur ben bi şey yapcaktım, unuttum" deyip birkaç hdp belediyesini daha kapatmış. gerekçelerini de bu akşam düşünüp bulur, yarın racon keserek anlatır.

hadi yine iyiyiz, devletimiz çalışıyor. bugün bi de 100 test yaptılar mı tamamdır, herkes sarayına çekilebilir.
  • ortamlarda corona ile mücadele dersin kim nereden bilecek amk.
  • çok doğru bir hareket
    türkiye cumhuriyeti belediye başkanı olarak seçilmiş bu insanlar, söylem ve davranışları üzere,ilk fırsatta içinde türk olan şeylere ihanet etmeye fazlasıyla teşneler.

böyle zorluklar yaşadığımız günlerde, bir de ihanetle uğraşmanın alemi yok.

demokrasi kabına sıçılmadan önce, demokrasiye balta vurmak daha akıllıca bir hamle olmuş
  • halka “aa kuşa bak” diyip, 4 belediyeye el koymuş akplileri içeren haberdir. madem sorunluydu ilk zamanlarda niye el kayyum atayamadınız da bu günleri beklediniz.
    ayrıca o rant haberlerini de resmi gazetede gördük. üzgünüm ama pisliğinizi örtemiyorsunuz.
  • koronavirüsten farkı olmayan bir belediyeye kayyum atanmıştır.

not editi: kanunsuzluğu desteklemiyorum. her türlü suç ispatlanmalı ve mahkeme kararı ile cezalandırılmalıdır. mesaj atıp küfür etmeniz sizin densizliğinizdir. şahsen hdp'nin ülkede bir virüs olduğunu düşünüyorum ve bunu belirttim. düşüncemi belirttim. kimseye saldırmadım.

not editi 2: şu düşünceye sahibim diye akpli (ya da akpnin stepnesi mhpli) de oldum. okumaktan, araştırmaktan bihaber fistanlılar kinini, küfürlerini iyice kustu. düzgün eleştiri yapanları tenzih ederim.
hesabın var mı? giriş yap