şükela:  tümü | bugün
 • 20:05 itibariyle sona ermiştir. açıklamalardan birkaç önemli kısım;

  muhabirin "kitleri atatürk'ün daha önce ödediğine dair.." sözüne karşılık "öyle bir durum yok, gelen kitleri kendi paramız ile alıyoruz." dedi.

  "burada herkesin tek tek mücadele vermesi gereken bir dönemdeyiz. yani herkes kendi olağanüstü halini ilan edebilir, bunu illa devletin ilan etmesi gerekmiyor. mücadelenin esası tek tek herkesin kendi odasında kendini izole etmesidir."

  "sağlık çalışanlarının 3 ay boyunca sürecek olan ek ödemesi tavandan olacak."

  "çin'den yeni ilaç getirildi ve yoğun bakımdaki hastalarımıza bugün verilmeye başlandı"

  "sağlık personelimize 32 bin kadar yeni personel ekliyoruz."

  "sağlık personellerimiz arasında pozitif çıkan vakalar var."

  "van'da vakalarımız var fakat 10'un üzerinde değil."

  "iyileşen vakalarımız artmaya başladı"

  "süreci suistimal eden maske üreticilerine katı yaptırımlar uygulanmıştır, uygulanmaya devam edilecektir."

  "türkiye'de üretilen maskeler yurt dışında satılmayacak."

  "yerli solunum cihazının seri üretimine başlıyoruz. perşembe günü 300 bin hızlı tarama kiti hazır halde olacak."

  “çarşamba günü milli eğitim bakanı ve bilim kurulu ile okul tatili konusunu görüşeceğiz.”

  “avrupadaki en fazla yataklı yoğun bakım üniteleri bizde.”
 • saat 19.00 da yapilacak.

  kaynak: ntv
 • işini iyi yaparsan över, kötü yaparsan söverim.
  bildiğimiz şeyler anlattın sayın koca, kayda değer toplum için hiçbir açıklaman yok. rte ve damada teşekkür etmek için yapılan canlı yayın, siz minnettarsınız bizler değil.
  dünyada eşi benzeri olmayan bir dayanışma içinde dedi. hangi dayanışma allasen, gel bulunduğum ilçeyi gör millet çoluk çocuk sokakta. kime neye teşekkür ediyorsun.
  sözünüzü geçirmediğiniz bir millet var. siz hala boş yapın, sizler hala rica minnet konuşmaya devam edin. dürüst olup doğru açıklama yapmayarak insanları aptal yerine koymaya devam bravo sizlere..
 • vaka sayısının 2.000'leri bulması ve ölü sayısının da artması sebebiyle akşam 19.00'da hem vahim hem de sokağa çıkma yasağı ile ilgili sert bir konuşma yapmasını beklediğim açıklamalardır.

  umarım böyle olmaz ama seyir bunu gösteriyor.

  edit: sokağa çıkma yasağı zor bir karar, kolay kolay alınmaz ama halka ultimatom verilmesi gerek. yoksa önünü alamayacağız bu işin.
 • 19.00’a alındığına göre nispeten olumlu olabilecek açıklamalar. olumlu bişeyler söyleyip piyasaları rahatlatacak ama sıkı önlemleri almaya devam ediyoruz diyecek.
 • ay başında sokağa çıkma yasağı ilan edilmesini beklediğim açıklama.
 • bana sokağa çıkma yasağı kararının içişleri bakanlığı değilde, sağlık bakanlığının vereceğini sanan cahil yazarları gösteren başlık.
 • virüsün görüldüğü tüm ülkelerde bilançoyu o ülkenin başkan'ı, başbakan'ı, cumhurbaşkan'ı açıklarken, türkiye'de sağlık bakanının açıkladığına şaşırmayanları ve sokağa çıkma yasağının sağlık bakanı tarafından verilmeyeceğini düşünen sığır yazarları gösteren başlık.

  edit: ne denilebilir ki? yoruldum artık. 2 haftadır her mecrada ne denli rezalet süreç yönetimi olduğunu ve bu gidişle italya'dan, iran'dan beter olacağız gerçeğini haykırdım sürekli. kimisi hak verdi, kimisi haksız buldu. bugün sağ olsun bir kez daha haklı çıkardılar.

  "herkes kendi ohal'ini ilan etsin, bakın sizden rica ediyoruz, teşekkürler cb, teşekkürler damat" ve araya serpiştirilen birkaç akp propaganda temalı bomboş bir konuşma oldu. artık ciddiyete almayı bıraktım, goygoy yapacağım bundan sonra. böyle devam edin. bu halk ve bu iktidar oldukça müstehaktır.
 • (bkz: #104012019) çok değil, bir ay önce şehit sayısını her gün hatay valisinden aldığımız için sokağa çıkma yasağını sağlık bakanı verebilir evet. olmaz diyebilenler ya haberleri okumuyor ya da çabuk unutuyor.

  bakanın yapıcı çözümlerini beklediğimiz açıklama. insanlara “lütfen sokağa çıkmayın” demek şu cahil halkla bizi çözüme değil, felakete sürükler.
 • sokağa çıkma yasağının sağlık bakanından gelmesini beklemek biraz garip. ama madem açıklama yapacaksa ben de tahminde bulunuyorum; sokağa çıkma evinde kal konularını vurgulayacak, test kitlerinden, test merkezlerinin sayılarının artırıldığından bahsedecek. bu kadar.