• virüsün görüldüğü tüm ülkelerde bilançoyu o ülkenin başkan'ı, başbakan'ı, cumhurbaşkan'ı açıklarken, türkiye'de sağlık bakanının açıkladığına şaşırmayanları ve sokağa çıkma yasağının sağlık bakanı tarafından verilmeyeceğini düşünen sığır yazarları gösteren başlık.

edit: ne denilebilir ki? yoruldum artık. 2 haftadır her mecrada ne denli rezalet süreç yönetimi olduğunu ve bu gidişle italya'dan, iran'dan beter olacağız gerçeğini haykırdım sürekli. kimisi hak verdi, kimisi haksız buldu. bugün sağ olsun bir kez daha haklı çıkardılar.

"herkes kendi ohal'ini ilan etsin, bakın sizden rica ediyoruz, teşekkürler cb, teşekkürler damat" ve araya serpiştirilen birkaç akp propaganda temalı bomboş bir konuşma oldu. artık ciddiyete almayı bıraktım, goygoy yapacağım bundan sonra. böyle devam edin. bu halk ve bu iktidar oldukça müstehaktır.
  • sokağa çıkma yasağının sağlık bakanından gelmesini beklemek biraz garip. ama madem açıklama yapacaksa ben de tahminde bulunuyorum; sokağa çıkma evinde kal konularını vurgulayacak, test kitlerinden, test merkezlerinin sayılarının artırıldığından bahsedecek. bu kadar.
  • bilim kurulu toplantısına müteakip yapılacak ve merakla beklenen açıklamalardır. korkunun ve endişenin hakim olduğu bir halde beklemek insanı daha çok yıpratıyor lakin söylenenleri dinlemek, bunları uygulamak ve konulacak yeni kurallara uymaktan başka çaremiz yok.
  • kontrollü gittiğimizden, ekipmanların tam teşekküllü olduğundan, böyle devam edersek kısa sürede atlatacağımızdan bahsedecek.. (bkz: hayal alemi) sunulacak..
  • dakiklik önemlidir.
    kişilerden beklediğim şeyi devletimin kurumlarından da beklerim haliyle.
    özetle, gecikmiş açıklamadır.
  • özeti aşağıda bulunan açıklamalardır:

ona teşekkür ederim, buna teşekkür ederim, sana teşekkür ederim, ee etmişken bana da teşekkür ederim.

sıyın cımhırbışkınımıza teşekkür ederim. damada, pardon sayın maliye bakanımıza teşekkür ederim.
    cumhurbaşkanımıza ve maliye bakanınıza tekrar teşekkür ederim.

sevgili basın mensupları sizlere de teşekkür ederim. sağlıkçılarımıza da teşekkür ederim. uyarılarımızı dinleyen halkımıza da teşekkür ederiz. çin kit yolladı onlara da teşekkür ederiz.

cumhurbaşkanımıza ve maliye bakanınıza yine yeniden teşekkür ederim.
    (bkz: fahrettin koca'nın çok güzel teşekkür etmesi)
  • 19.00 da açıklama yapacağım diyor 19.30 gibi başlar muhtemelen, geçen de 21.00 dedi 21.30 da çıktı.

sonra gel de yaptığı açıklamalara inan.
  • umarim icimizi fershlatan seyler duyariz dedigim aciklamalardir.
  • başladı.
  • büyük boş yapmış bakan boşuna bekledik.
hesabın var mı? giriş yap