şükela:  tümü | bugün
 • bugune kadar yapabildigi ancak kolonya dagitmak, konut kredisi pesinatini indirmek ve twitter'dan olu sayisi aciklamak olan hukumete 13 maddeyle yapılması gerekenleri net bi sekilde ilettigi aciklamalardir.

  "1- ekonomik ve sosyal konsey, ilgili tum taraflar dahil edilerek (turk tabipler birligi, disk vs.) toplanmali ve birlikte calismali.
  2- saglik kuruluslarinin ve personelinin tibbi ve konaklama ihtiyaclari oncelikli olarak giderilmeli.
  3- kamu saglik kuruluslarindaki eleman acigi giderilmeli. khk ile gorevine son verilen saglik elemanlari gorevine iade edilmeli.
  4- askeri hastaneler geri acilmali.
  5- merkezi yonetim ve belediyelerin esgudumle calismasina dikkat edilmeli. muhalefet belediyelerinin cabalari engellenmemeli.
  6- gecici olarak kapatilan isyerlerinde esnafin kira harcamalari karsilanmali. bu isyerlerinde calisanlarin ucretleri issizlik sigorta fonu'ndan karsilanmali, bu iscilerin kredi karti ve ihtiyac kredisi borclari 3 ay ertelenmeli.
  7- ciftcilerin borclari bir yil sureyle ertelenmeli.
  8- okullarin tatil edilmesi sebebiyle sozlesmeli ogretmenlerin magduriyetleri giderilmeli.
  9- kobi'lerin kredi kullanabilmeleri icin sicil affi yasasi cikarilmali.
  10- turizm, eglence, konaklama ve ulasim sektorlerinin banka kredileri yeniden yapilandirilmali.
  11- yoksullar ve issizlerin odeyemedikleri faturalarin aile yardimlari sigortasindan karsilanmali, her aileye 2000 liralik gelir guvencesi saglanmali.
  12- saglik personeline kriz suresince 2 maas odeme yapilmali. saglikta siddeti onleme yasasi cikarilmali.
  13- kamu ozel isbirligiyle yaptirilan kopru, sehir hastaneleri vb.nin garantili odemeleri bir yil ertelenmeli ve tl'ye cevrilmeli.

  ve tusiad'a: bu surecte faaliyetlerine ara veren hicbir isletme calisanlarinin sozlesmelerine son vermemelidir."
 • 14- kılıçdaroğlu istifa etmeli.
 • çok erken değil mi sayın kemal bey?
 • konut kredisi peşinatının yüzde 10’a düşürülmesinin yanında gayet mantıklı açıklamalardır. aslında bir çok ailenin aklından geçen şeyleri dile getirmiştir. virüs ile mücadele kapsamında konut kredisi kampanyası yapanları eleştirmeyen adamlar, mağduriyetlerin giderilmesi için açıklama yapan adamı eleştiriyor. yav he he.
 • laf olsun torba dolsun diye söylenenlerdir. k.k da biliyor ki bunların hiçbiri gerçekleşmeyecek. e şimdi bir şey de söylemese "niye hiç bir açıklama yapmıyor muhalefet" derler. anca kendi söyler kendi dinler muhalefet. gerçi adamların yapabileceği bir şey de yok bu diktatörlükte.
 • bekara karı boşamak kolay.
 • "ekonomik ve sosyal konsey, ilgili tüm taraflar dahil edilerek (türk tabipler birliği, disk vs.) toplanmalı ve birlikte çalışmalı" diye en az bir haftadır kemal kılıçdaroğlu ve chp sözcüleri defalarca dile getirdi. ama bambaşka gündemi olan siyasal islamcılar ve köpekliğini yapan mehaplılar tınmadılar bile. çünkü halk sağlığı umurlarında bile değil. ne yaptılar peki? salgın varken binlerce insanı umreye gönderdiler. umreden dönenleri vaktinde karantinaya dahi almadılar ve covid-19'un yurt geneline yayılmasına neden oldular. şimdi de aktroller ve akkurtçuklar çıkmış kemal beyi eleştiriyor. ikiyüzlü gebeşlersiniz hepiniz.

  t: çok yerinde açıklamalar ve yapıcı uyarılardır.
 • yurtdışından getirdikleri öğrencilerden bilet parası alan ve kamuoyuna ''öğrencilerimizi yurda getirdik'' diyen bir zihniyetten beklenilen şeylere bakar mısın?
 • khk'lı fetöcülere yine destek vermiş. ulan yatacak yeriniz yok. sineğin yağını çıkarmaya çalışıyor pislik herifler.
 • batmış olan türkiye ekonomisi için ağır olan kararlardır.gazeteler yazamıyor diye ekonomik olarak uçup kaçtığımıza inanan veya söyleyen çomarların neden karşı çıktığına ise anlam veremiyorum.
  2.5 yıl sonra en büyük 10 ekonomiden biri oluyorduk hani.
  noldu sizin 2023 hedefinize?