şükela:  tümü | bugün
  • hayatın durma noktasına geldiği bu günlerde bazı market zincirleri ile çalışıyoruz ve aynı zamanda internet üzerinden sipariş alarak ayakta kalmaya çalışıyoruz. bir çok siparişi kendi aracımızla sevk etmeye çalışsak da il dışı siparişlerini mecburen anlaşmalı olduğumuz kargo firması olan mng kargo ile göndermeye çalışıyoruz.

öncelikle ben bu firmada çalışan değil firma sahibiyim, yani mng kargo'da 1 değil 2 değil 3. defa başıma gelen hırsızlık vakasından sonra bu firma için hırsızlığın ne kadar normal bir durum olduğunu sizlere madde madde birinci ağızdan anlatacağım. bu hırsızlık olaylarının tesadüf olmadığını, mng kargo'nun bu konuda müşterinin bir yaptırımı olmadığını bildiği için durumu nasıl pişkinliğe çevirdiğini uzatmadan kısaca anlatacağım:

1) internetten sipariş geçen bir müşterimize ürünümüzü kendi ambalajı üzerine de mng kargo ambalajı kaplayarak sevkiyat yaptık. ancak kargocu arkadaş utanmadan parmağıyla hem kargo ambalajını hem de bizim ambalajımızı delerek, ürünleri yiyerek bu şekilde teslimat yapmayı utanmadan uygun görmüş. fotoğrafı görebilirsiniz: internet siparişi 1

mng açıklama: mng kargonun bu fotoğraf için açıklaması, bu tür şeylerin olabildiğini, bizim kendi ambalajımızı daha sağlam yapmamız gerektiği önerisiydi. biz bu problemi büyütmedik ve müşterimizin yaşadığı mağduriyeti kendi imkanlarımız ile giderdik.

2) eve servis yapan bir firmanın bursa deposu'nun siparişi için yolladığımız 30 koli üründen 1 koli eksik olarak ve diğer koliler açılıp, içleri eksiltilerek teslimat yapıldı. aşağıda müşteri ile yaşadığımız problemin ve müşterinin konuyla ilgili bize dönüşüne ait mailini görebilirsiniz: musteri-sikayet

mng açıklama: mng kargo bu konunun detayları ile ilgili bile dönüş yapmadı. ürün kolilerinin açıldığını kanıtlayamayabilirim, ama bizim teslim ettiğimiz koli sayısı ile müşteriye teslim edilen koli sayısının aynı olmadığı tüm tutanaklarda var. buna rağmen mng kargo bize bırakın zararımız ile ilgili dönüş yapmayı özür bile dilemedi.

3) antalyada bir otel müşterimizin 30 kolilik siparişi iptal olduğu için bize geri geldi. ancak 30 koli yolladığımız ürün bize 29 koli olarak teslim ediliyor ve bizden hem taşıma ücreti isteniyor, hem kaybolan koli hakkında bilgi verilmiyor hem de özür dilenmiyor. çünkü söylediklerine göre bunlar sürekli yaşadıkları şeylermiş.

bir firmanın kendi bünyesi dahilinde hırsızlar çalıştığını kabul etmesi, ve bunlara karşı kendisinin önlem alması yerine bizim bunu kabul ederek onlarla çalışmamızı tavsiye eden mng kargo ile bir daha hiç bir zaman çalışmayacağım. yaşadığımız zor günlerde adalete gitmenin zor olduğunu ve yağmalama yapmanın cezalandırılmayacağını düşündükleri için bu olayı mümkün olduğunca kişinin okumasını istiyorum. çünkü bu firmalar kriz bittiğinde devletten bizim vergilerimiz ile yardım isteyecek.

konu ile ilgili daha detaylı bilgi isteyenlere özel mesajla bilgi verebilirim. kendi firmamızın gizliliği ve müşterilerin gizliliği için ürün bilgilerimizi ve müşteri bilgilerimizi vermedim. ancak şöyle söyleyebilirim, kaybolan 1 kolinin fiyatı yarı asgari ücret tutarında gıda ürününe bedel.
  • aynı gün içinde ikilemiş rezalet: (bkz: 23 mart 2020 mng kargo rezaleti)
  • rezalet değil orospu çocukluğudur.
  • mng kargoya o konuda ben de çok kızgınım. kuryesinden, ofis çalışanına hepsi birer göt.
    edit: burda mesaj attılar ya la gajsndbdldn.
  • adam sikmiş ve sen ısrarla domalmışsın. kusura bakma kendin yapmışsın.. başkası olsa o kargoyu sorumluların götüne sokardı ve anında çalıştığı firmayı değiştirirdi.
  • mecburen internet alışverişi yapmak zorunda olduğumuz şu günlerde kargo şirketlerinin ekstra zorluk çıkarmaması için up
  • bitmeyecek bunların yavşaklığı.
  • diğer firmalara da önerim bu lojistik kuruluşuyla çalışmamanız.

zor bir hedef ama tüm lojistik firmalarıyla sıkıntı yaşandığı için birkaç tacir birleşip doğru dürüst bir lojistik şirketi kurulabilir, oluşturulabilir. kısa süreli olsa da maaliyeti uzun bir süreçte sanırım daha kazançlı olabilir, müşteri memnuniyeti artar, internet alışverişine de güven artar
  • gerçek hainlik bunlardır efendim
  • mng kargo ile bir ünlüye paket yollamıştım adamlar başkasına teslim etmişler ve nereye ettiklerni de bilmiyorlar neyse zararımı istedim evrak istediler yok evrak kaybolmuş bir daha ver yok imza yok, yok eksik evrak derken 7 ay sonra paramı ödediler.

geçen aradılar şirketiniz uzun zamandır bizimle çalışmıyor neden diye? bende küfür ansiklopedimi açtım önüme geleni saydım.

allah belanı versin mng kargo.