şükela:  tümü | bugün
  • kırıkkale'de, tıp fakültesi hastanesinde görevli iki araştırma görevlisi, eşini muayene getiren kişi tarafından tekme-tokat dövülerek darp edildi.
    kırıkkale üniversitesi tıp fakültesi hastanesinde kadın hastalıkları ve doğum ana bilim dalında araştırma görevlisi olarak çalışan ebubekir yılmaz ile simge katrancı, hamile bir kadının kocası tarafından tekme-tokat dövülerek darp edildi. bunun üzerine iki görevli, yahşihan ilçe emniyet müdürlüğüne giderek şikayetçi oldu. yaşadığı olayı anlatan ve çok kısa süre önce korona virüsü yendiğini belirten araştırma görevlisi ebubekir yılmaz, "biz hekimler olarak diğer sağlık çalışanları olarak covid döneminde olabildiğince yoğun şartlar altında çalışmamıza rağmen bu şekilde hem şiddet hem hakaret hem darba maruz kalmak hem bizim için hem de sağlık çalışanları için çok derinden etkiledi" dedi.
    http://www.bursahakimiyet.com.tr/…dildi-368476.html
  • sağlıkta şiddet yasasına gereksiz diyen bir grup vardı. nerede onlar bir ses etsinler bilelim. umarım bunu yapanlar en kısa sürede hak ettikleri cezayı alır.
  • covidle mi uğraşsınlar diğer acil hastalıklarla mı yoksa bu mağara ayılarıyla mı. yeter artık bu şiddet olayları, yetti. bakalım bu yasa nasıl uygulanacak...
  • kırıkkale işte ne bekliyorsunuz dediğim olay. artık insanların bu tahammülsüzlüğü ve anlamadan, dinlemeden saldırıya geçmeleri de normalleşti ülkemizde.

sağlık çalışanlarının da adamı dövmesini çok isterdim ayrıca. nefsi müdafaa sonuçta.
  • bu şiddeti uygulayan oç'ye peki ne olmuştur? ben söyleyeyim, serbest bırakılmıştır. doktor bıçaklayan kişiler ellerini kollarını sallayarak rahatça geziyorlar toplumda, devletimiz doktora vurana mı ceza verecek..

sağlıkta şiddet yasası çıkartacağız deyip aynı dönemde af çıkaran bir ülkede yaşanan, şaşırtmayan bir olay daha; maalesef..
  • bakın abartmıyorum böyle bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde bu it oğlu iti sandalyeye bağlayıp 2 gün boyunca tüm hastane çalışanları aralıksız dövmesi lazım.

gerçi eline bu imkan geçse bile eminim çoğunun içinden bile gelmez. çünkü değmezsiniz. insan sıfatıyla bu toplumda barınamadığınız için bu öfkeniz.
  • kırıkkale denen yer söz konusu olduğu için, açıkçası çok şaşırdım.

sevgili doktorlarımız canlarını kurtarabildikleri için şükretmeliler bence. zira kırıkkale ekosistemi, medeni türler için çok tehlikeli bir ortam. kendine özgü öyle hayvanları var ki yaptıklarını, kafa yapılarını falan görünce insan çok şaşırıyor.
  • 7 entry girilmiş ve bazen hakediyorlar diyen gelmemiş.
    adam oluyoruz lan galiba biz.
  • kirikkale iste ne beklersiniz denilmemesi gereken olay.

medeniyet besigi istanbulda, ankara'da, izmir'de hic yasanmadi mi saglik calisanlarina siddet olaylari?
    anlamadigim, hastahanede onca guvenlik gorevlisi ve polis varken bir kisi nasil boyle olaylar cikarabiliyor. bazen hasta yakinlari grup halinde geliyor, o durum farkli ama bir kisi geldiginde baktiniz sinirli, alttan alip guvenlik gorevlisini cagirin olay kapanir.

hastahanelerde, ozellikle acilde 24 saatlik nobetlerde cokca bulunmus biri olarak siddet baslamadan onune gecildiginin sahidi oldum defalarca. oncelikle hic ama hic tasvip etmedigim bir olay, savaslarda bile saglik calisanlarinin dokunulmazligi varken ne olursa olsun siddetin savunulcak hicbir yani yok. doktorlarimiza cok buyuk gecmis olsun.

dedigimin yanlis anlasilmasindan cekinerek aciklama ihtiyaci duyuyorum. bizim insanimiz meslek farketmeksizin biraz burnu havada oluyor is ustundeyken. ben de isimi yaparken birisi isimi ogretmeye kalktiginda tersliyorum. hastahanelerde benim de ricayla ve tatli dille yaklastigimda tersleyen doktor ya da bir baska saglik calisani cokca oldu. asabi bir insan olmama ragmen siddete elbette basvurmadim ancak cani burnunda olan bir baska kisi siddete basvururdu, ki vuruyorlarda.

tekrar soyluyorum, asla tasvip etmiyorum ancak kolluk kuvvetleri basta olmak uzere kamu gorevlilerine vatandasla nasil konusulacagi, nasil davranilacagi konusunda bir egitim verilmelidir. vatandasin seviyesi zaten belli, en azindan bir taraf sakin kalmali. alttan alip olayi bertaraf etmek emin oln dusundugunuzden cok ama cok kolay. umarim bu olaylar artik azalarak biter de herkes isini korkmadan huzur icinde yapar.

edit: kirikkaleli degilim, hic bulunmadim bile :)
  • yahu anlamıyorum bir insan tedavi için gittiği hastanede neden doktoru döver ? bir ilaç istedin de yapılmadı mı ? hangi ilacı nasıl vereceğini biliyormusun ? o hastalık hakkında bilgin var mı ? ya da orayı otel falan mı zannediyorsun. çözüm yolunu söyleyeyim. çok basit ...

hastaneye sağlık çalışanı ve hasta dışında kimseyi içeri almayacaksın. ziyaret falan da yok. hastanın tüm ihtiyacını hasta bakıcı kadrosundaki adamlar yapacak. işi biten hemen taburcu. acillerde sadece acil bakılacak. götünde çıkan sivilceyi göstermek için gelen hastayı almayacaksın yani. aile hekimi hastaneye sevk edecek sadece. bu hastalık hastası manyak yaşlılara 3 ilaçtan sonrasını parayla satacaksın. yatırdığın sigprta, ödediğin vergi oranında a.b.c.d kategorilerinden biri olan ve gittikçe düşen kalitede hastanelerden sana uygun olanından yararlanabileceksin. evde oturup bi bok yapmayan , sosyal yardım adı altında devletin dilencilerini göndereceksin d sınıfına. yok öyle eşit hak falan. elin suriyeli pisliği benim vergilerimle en iyi şekilde bakılıyor, 0 ücret. yok böyle bi dünya.
    özel hastanelere devlet bir kuruş vermeyecek. isteyen bassın parasını özelde ne yaparsa yapsın. bir market açınca ben devlet beni sikiyor, ama hastane açınca destekliyor. bu da olmaz. özel ise kendi yağında kavrulsun, bana ne diğer müteşebbisler gibi kendi ayağı üzerinde dursun.

bu doktoru döven gavatı ise; bir 5 yıl ağır işte örneğin madende günde 13 saat aralıksız sikerek çalıştıracaksın, karın tokluğuna... çıkınca mum gibi olur orospu çocuğu