şükela:  tümü | bugün
  • korona sürecinde dünyanın bütün ilgisini üzerinde toplayan, şu anda oynanan tek ciddi lig bundesliga'nın 27. haftadaki en önemli maçıdır. 16:30'da oynanacak ve trt spor'dan yayımlanacak.

şampiyonluk iddiasını da sürdüren, zirvenin 6 puan gerisindeki 3. borussia mönchengladbach, kendisinin 2, şampiyonlar ligi potasının sadece 1 puan gerisinde olan bayer leverkusen'i ağırlıyor.

aynı saatte oynanacak haftanın bir diğer önemli maçı için (bkz: 23 mayıs 2020 wolfsburg borussia dortmund maçı)
  • mönchengladbach, borussia park tribünlerini taraftarlarının karton maketleriyle doldurmuş. maket dediğim çizim veya tekrarlayan bir görüntü değil ha; binlerce insanın renkli fotoğrafı var ve gerçekten biraz geriden bakınca tribünler dolu duygusu veriliyor. danimarka'da bir takım da taraftarın sesini verecekmiş tribünlerden. yakında en azından %10 kotasıyla tribünlere seyirci alınır ve herhalde bunun öncülüğünü de almanya yapar.
  • korona günlerinde izleyeceğimiz ilk maç olacaktır.

aylar sonra maç izlemenin heyecanıyla biramı cipsimi hazırladım. heyecanlıyız.
  • başlamış olan maç. şu tribündeki maketler çok komik duruyor.
  • güzel bir maç olmasını bekliyorsun ama seyirci yok. seyircisiz maçların da tadı tuzu yok ama buna da şükür. leverkusen alır.
  • kerem’in messi gibi çalımlar atıp güçsüz bir şut çektiği maç olmaktadır.
  • havertz'in golüyle leverkusen'in öne geçtiği maçtır.

kral, prusya'nın piçlerine yerleştirdi.
    (ilk futbol maçı entry'im. nasıl küfür edileceğini bilmiyorum. yazar arkadaşlardan özür dilerim)
  • kai havertz'in golüyle leverkusen'in 1-0 öne geçtiği maç. az önce kerem'e spiker kemer dedi ona güldük biraz, işte korona günlerinde bunlara gülecek hale geldik.
  • an itibarıyla bayer leverkusen'ın öne geçtiği maç. altın çocuk havertz yazmış yine.
    şimdi kontrol ettim.
    korona gündeminde hâlâ avrupa ligleri'nin başlamasına alışamadım. sözlükte görmesem hatırlamayacağım yani.

edit: paderborn - hoffenheim (1-1) dışında diğer hiçbir maçta gol yok henüz.
  • kerem demirbay'ın 11.dk itibariyle yine güçsüz bir şut çektiği ve 12.dk'da da embolo'nun sakatlıktan dolayı çıktığı maç. yerine stindl girdi.