şükela:  tümü | bugün
139 entry daha
  • olması gerekendir. test yaptıran iki yakınıma yoğunluk nedeniyle 48 saat sonra sonucun çıkacağı söylenmiş. vaka sayısının 55.000 olmasına maalesef imkan yok.
  • koca ulkeyi neredeyse 1 ay kapatmak!? su ekonomik durumda akliniz aliyor mu boyle birseyi? en fazla olacagi bayram haftasinda komple sokaga cikma ve sehirler arasi seyahat yasagidir. o da en fazla. daha otesini beklemeyin.
  • iddia olarak kalmamasını umduğum iddiadır.zira tam kapanma olmazsa bu süreç iyice kontrol edilemez bir hal alacak. çünkü hala tüm toplu taşıma araçları tıklım tıklım dolu ve çalışma ortamları tedbirsiz, bu şekilde salgını bitirmekse neredeyse imkansız! umarım bir an evvel gerçek olur çünkü her gün bir uçak dolusu insanı kaybediyoruz ve bu kayıplara bir şekilde dur demeliyiz.
  • önce haftasonu kapanmayı başaralım sonra haftalarca kapanmayı belki düşünürüz dediğim ütopik iddiadır.
  • ismail saymaz'ın dediği gibi:

'no money, kasa empty, tamtakır dry bakır'

tatil reklamları tam gaz giderken hız kesmek olmaz. görün nasıl azalacak?
  • bunu savunanların büyük çoğunluğu memur ya da iş yerleri kapanmayan insanlar sanırım. zira ben iş yerimin beni ücretsiz izne çıkarmasından, maaş alamamaktan, parasızlıktan, geçinememekten, çaresizlikten ve umutsuzluktan tükenmiş haldeyim. 83 milyon nüfusta her gün 60 bin kişi hasta oluyor ve 350 kişi ölüyorsa günde yüzde 0.00042 ölme şansınız varsa hadi 83 değilde 10 milyon için hesap yapalım yüzde 0.0035 ölme şansınız varsa bırakın açlıktan değil hastalıktan ölelim artık hay a.mınakoyayım
  • aslında olması gereken yasaktır hatta geç kalınmış yasaktır. ekonomik şartlara bakınca ise ihtimal vermedigim yasaktır. o kadar kişiyi eve kapatıp maddi destek sağlayamıyorsan o yasagı veremezsin. sonucta senin benim düşündügümüzü onlarda düşünüyor ama para yok.
  • üç tane bitli turist kadar değerimizin olmadığının bir ispatı olur.
  • iki gündür toplu taşımada öyle bir pozisyonda geliyorum ki virüsü ha direkt ağzıma koymuşsun, yahut beni toplu taşımaya bindirmişsin fark etmiyor. bu 21:00 yasak saati daha kullanışlıydı. 19:00'a alarak hükümet daha da körükledi yayılımı. herkes aynı anda çıktığı için trafik var, araçla gidemiyorsun. toplu taşıma desen rezil durumda. ben ömrümde metroyu hiç dolu diye iki kere es geçmemiştim.

görsel

bu ilk günden çektiğim. ikinci gün ise elimi cebime atıp telefona bile uzanamadım.

t: olması gereken fakat hükümetin cesaret edip alamayacağı önlemdir. hiç ihtimal vermiyorum.

#götenbongediti adamlar gitti tam kapanma kararı aldı ya la. bir hafta sonrasında aldı ama sonuçta aldı. zerre ihtimal vermiyordum.
98 entry daha