120 entry daha
  • herkes atlamış ama maçın kahramanının açık ara kasap pepe'nin olduğu maç
  • bu maçla birlikte iki yarı final maçıyla gördük ki, fc barcelona sıkıcı oynamıyormuş. ya da mourinho otobüsü falan çekmiyormuş. futbol acayip bir şekilde fiziksel mücadeleye ve taktiksel boyuta doğru evriliyor. e tabi böyle olunca futbol maçlarını pozisyon zenginliği, ya da gol görmek için izleyenler sıkılıyor. ha gerçek futbolseverler mi? bence onlar olanları merakla takip edip keyif almaya devam ediyor.
  • arsenal ve manchester karsisinda epey zorlanan bayern, real madrid karsisinda da zorlandi ve deplasmanda bu kez maglup oldu. real madrid forvetleri kontraataklarda biraz daha rahat olsa farka gitmeleri de icten degildi ama cok basit top kayiplari yaptilar.
  • sene olmus 2014, hala topla oynama yuzdesinin bir boka yaradigini sanan andavallarin da izledigi macmis. birader futbolu yeni mi izlemeye basliyorsun, nedir olayin? o kadar cok istatistik manyagiysan al buyur, ama skora da bakmayi unutma.

real'in gol yememesinden dolayi tura daha yakin oldugunu dusunuyorum. haftaya bir gol atacaklarindan eminim ama bayern'in 3 gol atacagini sanmiyorum.
  • real madrid yemeden attı istediğini aldı. madrid deplasmanda bir gol atarsa çeker fişi. reyes de europa deplasmanda devirecek bayern'i. futbolun katili pep'i ve onun müritlerini sahadan sileceğiz :(
  • bu seneki yarı final maçlarından sonra artık şöyle bir cümle kuramayacağız:

"yaw abi bizim ligimizde maçların hiç zevki yok, adamlar şöyle bla bla"

iki yarı final maçını 90 dakika izledim. ikisinde de uykum geldi, sokayım sizin üst düzey mücadelenize dedim. yaptıkları işi eleştirmiyorum, olması gereken bu tabi eleme maçı bunlar sonuçta. ama arkadaş bu nedir ya ?!? bu nedir lan? sahada olan iki takımın taraftarı dışında hiç kimsenin zevk almadığı bu futbolun içine sıçarım. net.

uefa ve fifa'nın eleme maçları için bazı değişiklikler yapması gerek bence. en fazla golü atan turu geçer mi derler, gol atamayan takıma -1 mi yazarlar orasını bilemem ama koskoca şampiyonlar ligi yarı final maçları bu kadar sıkıcı olmamalı.
  • bayern üzmüştür,guardiola bi s*ktir allasen ya hayvan gibi oynardı bu panzerler.
  • real madrid'in istediği sonucu planlı, programlı, harika takım savunması bazlı oyunuyla aldığı karşılaşma.
    real hakkında, "çaresiz" yorumları yapılmasını hakikaten anlayamıyorum. gülesim geliyor. adamlar "yıllar sonra evlerinde bu kadar çaresiz kaldıkları maçta" mı 90 dakikada 2, bilemedin 3 tane pozisyon gördüler kalelerinde? tek net pozisyonlarını seken topta 84-85. dakikada bulabilen bayern ne bok yedi bir buçuk saat?

çaresiz mi dediniz? robben ve ribery'ye bir bakın. özellikle de ribery. neredeydi söyler misiniz?

artık topu sürekli ayağında tutan, daha doğrusu geveleyen takımların sahanın hakimi veya daha iyi olan takım olduğu algısının aşılması gerekiyor. son iki sezondur defalarca yüzümüze vurulmasına rağmen hala topla oynama oranına bakıp kimin daha iyi oynadığına karar veren futbolseverler var. futbolda temel amaç topu rakip filelere yollayabilmektir. sen 89021 tane isabetli pas ver, sonuca gidemiyorsan tek kontra fişini çeker. kornerde 1500 pas yapmana rağmen aşamadığın rakip stoper kafayı vurur üzülürsün. skorbord'da başarılı pas sayısı değil atılan golün adedi yazar.
    "az ama öz", "çok ama boş'u" döver. böyle biline...
  • deyim yerindeyse onceki gunki mactan farksiz sekilde bok gibi gecen "sampiyonlar ligi" maci. son zamanlarin en temposuz sampiyonlar ligi yari finaline sahit oluyoruz. bunda en buyuk pay, bir macta mourinho pustunun, diger macta da guardiola pustunun var olmasi.
    bugun sahada bayern yoktu adeta bir barcelona vardi, zira %70 oyun ustunlugune ragmen elde edilen iki pozisyonun da altipas uzerinde elde edilmis olmasi baska sekilde aciklanamaz.
10 entry daha
hesabın var mı? giriş yap