• korona morona, iş stresi derken bende buradan nisan ayının sonlarına doğru tv siparişi verdim. 2 ay oldu hala ürün yok ortada, bugün bi araştırayım dedim herkes aynı şeyleri yaşamış meğer. müşteri hizmetlerini aradım, 30 haziranda sevkiyat gözüküyor diyor inanasım gelmiyor artık. ne yapsam bilemedim. bi 15 gün daha beklesem gelir mi acaba, yoksa yine oyalamak için mi böyle diyorlar çok tereddütte kaldım. 20 yıldır netten alışveriş yaparım, almadığım saçma sapan site yoktur belki ama ilk defa başıma böyle bir şey geldi.
  • "beter olun" diyeceğim ama içim el vermiyor.

cidden biraz araştırın yahu.2 dakikanızı almaz alışveriş yaptığınız yerin güvenilirliğini sorgulamak. gidip binlerce tl limitli kartınızın tüm bilgilerini verdiğiniz yer basbayağı dolandırıcılık sitesi ve google'da adını yazınca bu dolandırıcıların mağduru olan yüzlerce kişinin bulunduğu gruplar şakır şakır dökülüyor.

hala ürün tedariği falan bekliyorsanız beklemeyin bu siteden, bir şey gelmeyecek. hukuki yollara başvurmakla tehdit edin, sıkıştırın, paranızı iade ettirmeye çalışın. tutarsa..
  • hala böyle yerlerden alışveriş yapanları duymak kadar büyük rezalet değildir kanımca.
  • mağdur olduğunda ilk iş olarak buraya yazmak aklınıza geliyor ama ne hikmetse önden araştırma yapmak için geliş şurayı okumak aklınıza gelmiyor :)

bu firmanın adını google’a yazsanız binlerce şikayet görürsünüz. bana biraz mağdur olmak için çabalıyorsunuz gibi geliyor ya da ucuza ürün kapatırım çakallığına fazla kendinizi kaptırıyorsunuz.

her şeyin deli gibi çakmasının döndüğü, internetten alışverişin dolandırıcılıkta zirve yaptığı dönemlerde gerçekten araştırma yapmadan alışveriş yapan insanlara hayret ediyorum.

biraz akıl çok değil biraz.
  • bir arkadaş önermişti burayı zamanında pc almayı düşünürken, geçen gün çamaşır makinem bozulunca internetten bakayım dedim burada 300-tl civarı düşük fiyat gösteriyor. dedim ne güzelmiş. ancak iki dakikalık bir araştırma ile güvenilmeyecek bir yer olduğunu anlıyorsun hemen. ekşide bile bir ton entry girilmiş hakkında almayın diye yazmış insanlar. sanırım bir süredir batık ve baya bir kişiyi mağdur etmişler.

yani iki dakikanızı verseniz güvenilmeyecek bir yer olduğunu anlarsınız zaten ama o kadar para verip şu araştırmayı bile yapmaya üşenmek çok garip ya gerçekten. ne desek boş.
hesabın var mı? giriş yap