şükela:  tümü | bugün soru sor
 • üf ya tamam
 • 23 nisan şerefine bugün sosyal medya mecralarında kapsamlı bir şekilde başlatılması gereken hareket. biz #cocuklaricincocuklukresmi olarak adlandırdık.

  ulusal egemenlik ve çocuk bayramı maalesef hakkıyla kutlanılmıyor. liseli olmayanlar kendi çocukluklarında 23 nisan'ın nasıl kutlanıldığını hatırlar. geçmişin silinmeye başladığı şu günlerde herkesi günün anlam ve önemine uygun olarak çocukluk resimlerini profil resmi yapmalarını davet ediyoruz. açıklamaya da günün onlar için neden önemli olduğunu belirten anlamlı bir şey yazılırsa hepten güzel olur. eğer kitlesel bir ivme yakalarsak çevremize -birkaç saniye olsa da- bugünü hala önemseyenlerin olduğunu ve neden bu günün mühim olduğunu düşündürürüz.

  konuyla ilgili ilber ortaylı'nın güzel bir yazısı

  haydi gençler!
 • bugünü önemseme hususunda atılmış güzel adımlardan birisi fakat bunu sosyal medya ortamlarında düzenlemek yerine gerçekçi yaklaşımda bulunmak daha faydalı olabilirdi naçizane görüşüm..

  günümüz nesli, tüketim çılgınlığı içerisinde kaybolmuş, sosyal medya ortamlarında kişilik bunalımı yaşayan çocuklarla dolu.. bu çocukları daha üretken daha adımlarını sağlam basan bireyler haline getirmek için, hayal güçlerini kullandırtmaya yönelik girişimler yapılabilirdi.. ne bileyim, mesela belli saatler arasında genç nesil olarak sokaklarda toplanılıp, istanbul saklambacı oynamak gibi.. aklıma ilk gelen olduğu için istanbul saklambacı dedim, bu farklı bir oyunda olabilir.. ama dediğim gibi ana amaç, onların hayal güçlerinin sınırlarını zorlamaya yönelik, sokak çocukluğu kültürünün aşılanması yönünde olmalıdır.

  naçizane görüşümdür.. yine de bu uygulamada hiç yoktan iyidir.

  (bkz: istanbul saklambacı)

  (bkz: up)