şükela:  tümü | bugün
878 entry daha
 • kutlu olsun!
 • korkmayın çocuklar, "bugün 23 nisan, bizim bayramınız. ulu önder mustafa kemal atatürk cumhuriyeti kurduktan sonra onu bize emanet etti. kimseye yedirmeyiz!!!" diye bağırın.
  kutlu olsun.
 • yaşınız ne olursa olsun, coşkunuzu kaybetmemeniz dileğiyle.. kutlu olsun!
 • birinci dünya savaşı’ndan, kurtuluş savaşı’na yurdun her köşesinde vatan uğruna can veren çocuklarımıza ve onların kahramanlıkları sayesinde bugün dahi hür doğabilen çocuklarımıza adanan bayramdır.

  bu bayram, ruslara karşı savaşan tümenimiz cephanesiz kalınca perdelerden kesilerek yapılan torbalara konulan mermileri, sırtlarına bağlayıp yola koyulan ve o yolda ölen çocuklarımızın bayramıdır.

  bu bayram, henüz 7 yaşındayken düşmana ve isyancılara karşı mücadele veren edip somunoğlu’nun bayramıdır.

  bu bayram, antep işgalinde fransızlar askerleri zorla annesinin başörtüsünü almaya kalkanca fransız askerini bıçaklayan ve fransızlar tarafından katledilen şehit kamil’in bayramıdır.

  bu bayram, urfa’da 14 yaşında kuvayı milliye’ye katılan ve uğruna türküler yakılan boran’ın bayramıdır.

  bu bayram, kuvayı milliye’ye yemek taşırken kurşun yağmuruna tutulup bir bacağını kaybetmesine rağmen mücadeleye devam eden tarsuslu mehmet’in bayramıdır.

  bu bayram, sütçü imam olayı'nın akabinde 2 türk'ün ermeniler tarafından öldürülmesi üzerine, onların intikamını almak için yola çıkan ve daha 17 yaşındayken şehit olan çuhadar ali’nin bayramıdır.

  ulusal egemenliğimizin 99. yılı ve tüm çocuklarımızın bayramı kutlu olsun.

  atatürk’ün de dediği gibi, “çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır.”

  çocukların iş yerine, okula gittiği; tecavüz edilip öldürülmediği; öldürülüp de intihar süsü verilmediği; (bkz: rabia naz vatan) bir gün değil, her gün hatırlandığı günleri görmek dileğiyle...
 • çocuklar bizim geleceğimiz kutlu olsun!
 • --- spoiler ---

  sanki her tarafta var bir düğün.
  çünkü, en şerefli en mutlu gün.
  bugün yirmi üç nisan,
  hep neşeyle doluyor insan.

  işte, bugün bir meclis kuruldu,
  sonra hemen padişah kovuldu.
  bugün yirmi üç nisan,
  hep neşeyle doluyor insan.

  bugün, atatürk'ten bir armağan,
  yoksa, tutsak olurduk sen inan.
  bugün yirmi üç nisan,
  hep neşeyle doluyor insan.
  --- spoiler ---
 • “küçük hanımlar, küçük beyler...sizin hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız..” m.kemal atatürk

  23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlu mutlu olsun..
 • ulusal egemenlik ve çocuk bayramımız kutlu olsun.

  ne mutlu türk’üm diyene!
 • bugün ulusumuzun egemenliğinin ve çocuklarımızın günü.el ele,kol kola en önde bu ulusun egemenliğini koruyacak olan minik ışıklar ile yürüyeceğimiz bir gün olsun.
  bayramımız kutlu olsun!
 • kutlu olsun. bugün büyük oğlumun gösterisi vardı,ailece izledik çok güzeldi. yarın kızımın gösterisi var ama ben olamayacağım kendi okulumda aynı saatlerde tören olduğundan. neyse ben de banttan izlerim artık. küçük oğlumun da ilerde yer alacağı gösterileri dört gözle bekliyorum. allah herkese bu mutluluğu nasip etsin. hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir.
1110 entry daha