• varos mudur bilemem ama bu cocuklarin ogretmeni sosyal medya fenomeni dediginiz vizyonsuzlardan biri. tiktok denen bok cukurunda ogrencilerini tepindirerek meslek etigini hice sayan bir sarlatan ama cok seviliyor. keske bizim ogretmenimizde boyle olsaydi diyenler var. ogrencilerine kaosu ve kontrolsuzlugu asilayan otorite sorunu olan bir ogretmen benim gozumde. sirasinin uzerinde tepinmeyi eglence olarak goren vandal cocuklar yetistiriyor. bu 23 nisan gosterisine bir sey diyemem ama ogretmen cok tehlikeli aklinizda bulunsun.
  • nesinin rezalet olduğunu hala anlayamadığım kutlamadır. cidden anlayabilmiş değilim.
  • duyargalar gelmis bile, gayet komik bir sey abartilacak bir durum yok.
  • küçücük çocukların, halk oyunu kıyafetleriyle halay çekmeleri, horon tepmeleri, asker kıyafeti giyip silahla düşman öldürmeleri kadar saçma bir gösteridir. 23 nisan'da çocukları pikniğe götürün, oyunlar oynatın, sanatla yakınlaştırın, spor müsabakaları düzenleyin daha çok faydalı olmuş olursunuz. küçük bedenlere toplumsal roller biçip onları kalıplara sokmaktan, olmasını istediğiniz bireylere dönüştürmekten başka bir işe yaramayan şeyler bunlar. belki bunları hiç düşünmeden böyle gelmiş böyle gidiyor mantığıyla sorgulamadan etkinlikler düzenleyip belirli gün ve haftalar günlerini geçiştiriyor öğretmenlerimiz. çocukken de saçma geliyordu, öğretmen oldum hala saçma geliyor bu etkinlikler. kutlanmasın demiyorum, coşkuyla ancak amacına uygun.

edit: ayrıca rezalet gibi rezalettir arkadaşlar. eğitim sistemimizde olan bir öğretmenin, böyle bir etkinliğin programa dahil edilmesine uygun gören idarecinin vizyonunu göstermektedir. amaç öğrencileri, bilime, sanata yönlendirmek, yeni dünya özelliklerine uygun bireyler yetiştirmek olmalıyken; ajitasyon ve melankoli içeren, öğrencilere hiçbir şey katmayan müzik kültürüyle öğrencilerin vaktini harcamak düpedüz aymazlıktır. bu beş dakikalık gösterinin arkaplanında ise çocuklar prova almak için derslerinden alındı, kıyafetleri için kostümcülere paralar verildi... amaç eğlenmekse yumurta taşıma yarışı yaptır, çocuklar daha çok eğlenir, valla bak.
  • her şey duyar kasma hakikaten.

benim de kardeşim beşinci sınıfta yonca evcimik olup abone'sini söylemişti. bu her dönem olan bir şey neresi yanlış anlamadım ki,

bence herkes nereden konu bulsam da başlık açma derdine düşmüş hakikaten, zaten ortam her şekilde gergin, sıkıcı.
  • rezalet olmayan ama günün anlam ve önemiyle pek alakası olmayan bir etkinlik düzenlenmiş görünüyor. önde müslüm gürses arabesk bir şarkısını seslendiriyor, arkada gelin damat dans ediyor?
    şarkı neden damar? hareketli eğlenceli bir parça olsaymış arkadaki çocuklar da oynayıp zıplasaymış gayet konsepte uygun olabilirmiş. evlilik için de biraz erken değil mi?
  • varoş sensin bu bir.

ikincisi de öğretmen çakma müslümcü olsa gerek, adam gibi müslümcü olsa babanın bu şarkısını kullanacağına neşe dolu şarkılarından birini seçebilirdi. arkasındaki çocuklarda asker eğlencesinde gibi sağa sola sallanmaz, hoplayıp zıplayıp adam gibi oynarlardı.

yaşlarından büyük roller yüklemeyin çocuklara, çocuk gibi yaşasınlar. biz sağda solda, el yanında, sanayide, oto yıkama köşelerinde, direksiyon sırtında sürtüldük ne olduk. görüyoruz memleketin halini, bırakın çocuklar çocuk gibi yaşasın. biz yemişiz y...ı onlar yemesin. gülsünler, her daim gülsünler.

https://www.youtube.com/watch?v=wyjrkim6v7c
  • çukura doğru gittiğimizin numunelerindendir evet çukurun sonu görünmeye başladı o derece
hesabın var mı? giriş yap