şükela:  tümü | bugün
  • 23.07.2017 günü saat 21:45 civarı, personellerin yanlış yönlendirmesiyle muayene kaydını açtırıp güç de olsa kadın doğum katını bulduk.

bize adının kübra olduğu söylenen kadın doğum uzmanının bakacağı söylendi.

kadın doğum katındaki tüm odaların girişinde bulunan tabletten dijital doktor kimlik ekranlarını inceledim ama kübra isminde bir doktor yoktu.

garibime gitmişti.
    uzun süre bekledikten sonra odasına geldi.
    sıramız gelince de biz odaya girdik.

başka bir doktorun diploma ve belgelerinin olduğu odada hizmet veriyordu. şüphelenmiştim.
    zaten eşimin sorduğu sorulara da hep garip cevaplar veriyordu.
    doktor gibi değildi yani.

eşim muayene olup çıktıktan sonra kendisiyle birebir görüştüm.
    kibar bir dille 'niye kendi odanızda muayene yapmıyorsunuz?' diye sordum.
    'burayı diğer doktor arkadaşla ortak kullanıyoruz' dedi.

'peki normalde gündüzleri burada çalışmıyor musunuz? başka hastanede de mi çalışıyorsunuz?' diye sordum, zorlama şekilde 'başka hastanedeyim gündüzleri' dedi.

ben de 'gündüzleri de size muayene olmak istiyoruz, hangi hastanede çalışıyorsunuz' diye sordum,

yine gergin bir şekilde kem küm ederek ''hep sabit bulunduğum bir hastane yok'' dedi..

daha fazla zorlamak istemedim. çünkü verdiği cevaplara istinaden şüphelerim had safhadaydı.. odadan çıktım.. gece müdürü resul bey ile görüştüm konuyu.

şüphelerim olduğunu belirtip kübra hanım'ın diplomasını görmek istediğimi söyledim.. 'yok' dedi.. 'nasıl yani yok, diploması olmadan nasıl çalıştırıyorsunuz' diye sordum,
    'kübra hanım kadın doğum uzmanı..garantisi benim' dedi.. şok oldum.

eminönü'nden peynir alıyoruz sanki.

bu nasıl cevap diye afalladım ve 'yahu garantisi benim diye şey mi olur, burası özel hastane, para verip canımızı emanet ediyoruz ve doktorun diplomasını görmek istiyorum, şüphelerim var' diye ısrar ettim..

yine 'bakın bana güvenin, garantisi benim' diye devam etti.
    çıldırmak üzereydim. 'ben size nasıl güveneyim peki? ilk kez görüyorum sizi ve adınız, ünvanınız dışında sizi tanımıyorum bile' diye sordum.
    yine aynı cevapları verdi.
    biz de hastaneden çıktık.

burada 3 olasılık var.

1- doktor meslekten ihraç ve kaçak çalışıyor.

2-kübra hanım gerçek doktor değil, yani kadın doğum uzmanı -hatta tıp fakültesi mezunu- bile değil. -ki bu olasılığı şahsımca en yüksek olan ihtimal-

3- gerçekten doktor ama hastanede kayıt dışı çalışıyor.

buradan herkese tavsiyem gittiğiniz doktorun duvarda asılı belgesi dahi olsa bimer'den veya mezun olduğu üniversiteden doğrulama yaptırın. etraf kaçak-sahte işlem yapanlarla dolu.

not: esencan hastanesi esenyurt'un merkezindedir.
    bu yüzden esenyurt adını baz alarak yapacağınız tüm esprileri lütfen bir kenara bırakın. iş ciddi.
  • bu kadin belki yanlış teşhis koyuyor, belki birine ciddi anlamda zarar veriyor. nasıl bir kafa nasıl bir ticarethane mantığı bu? gece denetleyen yok nasılsa artık ne çalıştırıyorlar allah bilir.

tanım: rezalet puanı 10 ve üstüne gidilmesi gerekilen rezalet.
  • yeni bir hastane rezaletidir.

arkadaşlar sözlükten uçmak istemiyorum; direnmek istemiyorum. lütfen artık rahatsızlandığınızda hastaneye filan gitmeyin. rica ediyorum.

peşin edit: öküz gibi ironi
  • (bkz: buralar karışmadı)

bu böyle es geçilebilecek bir durum değil maalesef çok dikkatli olmak gerekiyor.
  • günümüzde hastane görünümlü ticarethanelerin standart bir uygulamasıdır.

atıyorum bir yakınınızın gecenin köründe kolu bacağı kırılmıştır, burkulmuştur. ararsınız en yakın -özel- hastaneyi "nöbetçi ortopedi uzmanınız var mı?" diye...

var derler, sevinir koşa koşa gidersiniz...

karşınıza ortopedi uzmanı diye bir adam çıkartılır, taş çatlasın 27-28 yaşında yırtık kotlu bir tip. iki film çekilir, filme bakar, ilaç yazar, altına bir kaşe basar, doçent doktor bilmem kim...

açarsın bakarsın telefonun internetinden, o adam o adam değil...

peki kimdi o adam?

muamma...

not: bu arada bu anlattığım olay, kıçıkırık bir özel hastanede değil, istanbul'un en meşhur özel hastanelerinden birinde yaşandı. merak edene özelden söylerim.
  • doğubank'ta bu telefonun garantisi benim diyen esnafları hatırlatmıştır.

gerçek bir rezalettir ve ilgili makamlara şikayet edilmesi gerekir.

10/10.
  • skandal bir olay.

birazdan doktor arkadaşlar damlar, bunu da savunur denmiş.

yahu nesini savunayım?

1)en büyük ihtimal o hastanede asistan bir doktorlara uzman diye nöbet tutturuyorlardır.

2)kanun hükmünde kararnameler ile devletten atılan doktorlar da çok, onlardan birini kaçak göçek üç kuruş paraya da çalıştırıyor olabilirler.

3)hastanenin öyle bir kadrosu yoksa, kaçak uzman çalıştırıyor olabilir bir ihtimal. bazı yerler yapıyor böyle şeyler ama kadındoğum gibi bir ana branşta olmaz, psikiyatri ya da plastik cerrahi gibi branşlarda olur. zaten olayı anlatan kişi de duvarda başka doktorun diploması vardı diyor.

4)onun haricinde o kişinin doktor olmama ihtimalini düşük görüyorum, istanbul'da ucuza çalıştıracak asistan çok. tıp fakültesi olmayan bir taşra kentinde olsa belki derdim.

ama nerden baksan elinde kalacak bir olay.

fakat suç memlekette doktor ve uzman doktor sayısı belli ve kısıtlı iken, her köşe başına özel hastane açılmasını teşvik eden otoritede...
  • reçete üzerine basılan kaşedeki diploma tescil no'dan anlaşılabilir. hiç bir hastane doktor olmayan birisini doktor diye çalıştırmaz. totoları yemez kibar tabirle.

184 aranarak şikayet edilirse kısa sürede cevap alınacaktır.
  • esencan adında bir hastaneye gitmekle zaten rezalet geliyorum demiş. esencan ne lan?