724 entry daha
  • bu benim tam 23 yaşında mühendislik fakültesine başlamıştım...
  • 28 yaşında başlayarak artırdığımdır. normaldir, abartmayın.
  • 34le burdayım! bir mesleğim varken ikinciye 34te başladım. daha bir bilinçli olduğumdan tadını çıkarıyorum. bana çok şey katıyor.
    edit: çok mesaj geldi, merak edilmiş. matematik öğretmeniyim ve hukuk öğrencisiyim.
  • hayallerinizden asla vazgeçmeyin. pes etmeyenler hedeflerine ulaşırlar. tecrübeyle sabit.
  • bu ben değilim çünkü ben 25 yaşında başlamıştım. hem çalışıp hem de okumuştum. o yaşta üniversite okumak 18-19 yaşındakine benzemiyor. sınıf arkadaşların yaş olarak senden ufak bir de üzerine olgun bir insansan zaten arkadaşsız kalıyorsun. diğer yanda artık işe girmiş, düzen oturtmaya çalışan yaşıtların var. geç olması hiç olmamasından bin yüz elli dört kat daha iyidir.

benim durum biraz farklıydı ikinci lisansımdı 27 yaşında mezun oldum vs. ama 22-23 yaşında üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerim vardı geçen yıl. bu yıl hepsi de üniversiteli. bazen şartlar bunu gerektiriyor evet, 18 yaşında olduğun kadar umarsız bir şekilde üniversite okumuyorsun keşke o zaman okuyabilseydin evet ama o zaman olmadı şimdi oldu önemli olan bu. üniversite okumak maalesef bizim ülkemizde iyi şartlara sahip bir işinin olacağı hatta ve hatta normal bir işinin olacağı garantisini de vermiyor kabul ama neden okuyup meslek edinme şansını elinin tersiyle itesin ki? neden sadece para kazanabileceğin bir işin olmasıyla yetinesin? hem mesleğin olsa hem de yükselebileceğin bir işin? herkes bu kadar üniversite mezunuyken dayın ve sermayen yoksa ilerleyebileceğin nokta belli.

velhasıl kelam geç kalmış bir insan değildir, herkes kendi zamanını yaşıyor. kimseye aldırma; bölüm değiştirip daha mı mutlu olacağına inanıyorsun, değiştir. lise mezunusun acaba bu yaştan sonra okunur mu diyorsun, oku. okunur kardeşim çok da güzel okunuyor dediğim insandır.
  • 38'de başladığımı 1.likle bitirdim. üstüne yüksek lisans yaptım. hayırlısıyla doktora da bitecek inşallah. severek yapın yeter ki..
  • türkiye'de ortalama insan ömrün 75 yıl olduğu düşünülürse 23 yaşı çokta geç sayılmaz. sizi eleştirenlere aldırmayın hayaliniz varsa gidin peşinden.
  • 23 yaş daha hayatın başında olunan bir yaş. o yüzden gayet normal ve yapılabilir bir şey. abartılacak bir tarafı yok.
  • erken bir zaman,
  • 23 yaşında eski okulumu bırakıp 5 yıl başka fakülte okuduğum için şaşırmadığım eylem. 37 yaşında da eski fakülteme dönüp, ki döndüğümde aslında 2010 yılında yaptığım af başvurusunun kabul olduğunu ve o yıldan itibaren aslında öğrenci olduğumu öğrendim, bitirmeye çalıştım ama olmadı devam edemedim. mühendislik uçmuş gitmiş kafadan .öğrenci akbili var arada otobüslere biniyorum. çok abartmayın yaşınızı, insanlar bazen otuzundan sonra yaşamaya başlar bazen kırkından.
560 entry daha
hesabın var mı? giriş yap