şükela:  tümü | bugün
  • 23 yaşında eski okulumu bırakıp 5 yıl başka fakülte okuduğum için şaşırmadığım eylem. 37 yaşında da eski fakülteme dönüp, ki döndüğümde aslında 2010 yılında yaptığım af başvurusunun kabul olduğunu ve o yıldan itibaren aslında öğrenci olduğumu öğrendim, bitirmeye çalıştım ama olmadı devam edemedim. mühendislik uçmuş gitmiş kafadan .öğrenci akbili var arada otobüslere biniyorum. çok abartmayın yaşınızı, insanlar bazen otuzundan sonra yaşamaya başlar bazen kırkından.
  • 23 yaş üniversite için geç değildir. ama her şey kendi yaşında ayrı bir güzeldir. maalesef yanlış bölüm seçmiş, okumuş ve bitirmiş ancak memnun kalmış olmayabilirsiniz. çok doğal. yanlışı daha da sürdürmemek için sevdiğiniz bölüme başlayıp bitirmek daha önemli tabi. ancak para kazanımı, evlilik vs gibi konular geçe kalır. he hayatı on numara yaşarsın.
  • hayat kaçıyor diye telaşlanmayın.
    30 hatta 35 yaşına kadar yapacağınız birçok şeyin telafisi vardır.yeter ki kendinize yatırım yapın(illa diploma olmasına gerek yok,hobisi işi olan insanlar tanıyorum)
  • şu ülkede üniversite okumak tümden saçmalık işi olduğu için hayatından 4 yıl daha atmak demektir. erkenden bir şekilde hayata atılmak çok daha şey katacaktır insana.
  • 30 +'da kendime uygun 2. meslek için araştırıyorum. okumayı düşünüyorum tabiki.
  • bence aslında doğrusu bu. 18 yaşında (benim zamanında 17 yaş) üniversite seçimi yani meslek seçimi doğru değil. biraz hayatı tanıyıp bilinçlenmiş şekilde girmek lazım üniversiteye.
    18 yaşında liseden hemen sonra üniversiteye giren insanların çoğu üniversiteyi lise mantığıyla ders geçip mezun olmak için okuyor.
    tabi bu türkiye şartlarında kolay bir şey değil, askerlik gibi, iş bulma gibi sıkıntılar var...
  • eşimin bir akrabası 30 yaşında hukuk fakültesine başlamış. işi ilginç yapan kısım ise orta okulu 25, liseyi 28 yaşında bitirmiş olması; hem de 2 çocuk büyütürken.
  • 19 yaşında iş hayatına atılıp, 28 yaşında 4200 gün sigortan olunca doğal olarak benim gibi 28 yaşında da 4 yıllık fakülteye başlayabiliyorsun. hayaller önemli.
  • yaptım, bir milyor yaş küçüklerle okuyorsunuz ama nolacak yani, onun dışında pek bi olayı yok, iyi bir şeydir
  • 18 yaşında başladığınızdan daha başarılı oluyorsunuz.geçen sene(23 yaşında) 4 yıllık fakülte bitirdim, işsizlik döneminde 2 yıllık bir bölüm okuyayım bari dedim. dönem not ortalamam:3.85 ve ben 4 yıllık fakülte hayatım boyunca 2.70 üstüne çıkamamış 2.40 ile mezun olan biriyim.