• erken bir zaman,
  • 23 yaşında eski okulumu bırakıp 5 yıl başka fakülte okuduğum için şaşırmadığım eylem. 37 yaşında da eski fakülteme dönüp, ki döndüğümde aslında 2010 yılında yaptığım af başvurusunun kabul olduğunu ve o yıldan itibaren aslında öğrenci olduğumu öğrendim, bitirmeye çalıştım ama olmadı devam edemedim. mühendislik uçmuş gitmiş kafadan .öğrenci akbili var arada otobüslere biniyorum. çok abartmayın yaşınızı, insanlar bazen otuzundan sonra yaşamaya başlar bazen kırkından.
  • yaşınız kaç olursa olsun hayallerinizin peşinden koşun. 40 yaşında bile olsanız okumak, eğitime önemi vermek, bir şeyler öğrenmek her zaman gerek ufkunuzu açacak gerekse deneyimlerinizi arttıracaktır. çevrenizdeki insanlara kulak vermemeye çalışın çünkü onlar sizi eleştirecek, gitmemeniz yönünde ikna etmeye çalışacak bir nevi ulaşamadığı ciğere mundar diyecektir. ınsanlar böyledir yaşınız ne olursa olsun. o yüzden gidin, gidene de engel olmayın.
  • hayat kaçıyor diye telaşlanmayın.
    30 hatta 35 yaşına kadar yapacağınız birçok şeyin telafisi vardır.yeter ki kendinize yatırım yapın(illa diploma olmasına gerek yok,hobisi işi olan insanlar tanıyorum)
  • şu ülkede üniversite okumak tümden saçmalık işi olduğu için hayatından 4 yıl daha atmak demektir. erkenden bir şekilde hayata atılmak çok daha şey katacaktır insana.
  • 22 yaşında ikinci üniversiteme başladım bu yıl mezun oluyorum hatta bu yıl 5 yıllık bir eğitime daha başlayacağım. bir şeyleri yaş ile kıstas koymak yine kendimize ördüğümüz duvarlardan.
  • bu tipler genelde matematik öğretmeni olup hukuk okuduktan sonra zengin olacağına inananlardır. gerçekten seviyorsanız eğitimin yaşı olmaz ancak para için okuyorsanız hukuk size para kazandırmaz.
  • öğrenmenin yaşı olmaz bende birinci üniversitemde makine mühendisliğini bitirip ardından bilgisayar yazılımları üzerine de eğitim almayı düşünüyorum .
  • kuzenim bu. kazanamadı bir kaç yıl. sonra türkçe öğretmenliği bölümüne girdi, folklor oynamaya başladı, orada bir kızla tanıştı, ulusal yarışmalara katıldı, mezun oldu, 30 yaşını görmeden üniversitede tanıştığı kızla evlendi. düğün ve nişanlarında ekip arkadaşları ile koreografi yapmış gibi oynadılar bir de.
    35 olmadan baba oldu. ben ise o günlerde, ilk yılımda girip zamanında mezun olduğum üniversite sonrası yüksek lisansla uğraşıyordum. mis gibi arkadaş grubu vardı, benimkiler dört yana dağılmışken.

yani.. hayat yıllara bakmaz arkadaşlar, takılmayın bir yıl gecikirsiniz, okul yarım dönem uzar. mesele siz ne yapmak istediğinizi bilin, bilmeyince ya da kendini bir yola adamayınca işte o kötü oluyor.
  • 30 +'da kendime uygun 2. meslek için araştırıyorum. okumayı düşünüyorum tabiki.
hesabın var mı? giriş yap