• selam sana demirayak, ışığa doğru yürü. sen mağaradayken çok şey değişti.
  • tıp okuyup da 23 yaşından önce okulu bitiren görmedim ben mesela. okuduğu bölüm de gayet bir boka yarıyor bence.
    tespit sıçmış olmak için açılan başlıklardan biri daha.
  • 21 yaşında okuma yazma işlemlerini bitirdikten sonra okuyup yazacak bir şey kalmadığını zanneden birisi tarafından açılmış başlık.

23 yaşındayım, öğrenciyim, yüksek lisans yapıyorum, anne baba parası da yiyorum, keyifler yerinde.
  • 25 yaşındayım ve 28 civarında mezun olacağım. meslek lisesi mezunuyum ve dgs sınavı sayesinde mühendislik okuyorum. yanlış eğitim, yanlış tercihler ve cahil çevre yüzünden kendi başıma, kendi aklımla bir yerlere gelme mücadelesi veriyorum. okumanın yaşı yoktur. ilk başlarda ben de yaşı kafama takıyordum ta ki ekşi sözlükte buna benzer bir başlık altında "okursan 27 yaşında mühendis, okumaz isen aynı yerinde sayan birisi olursun" diye bir yazı görene dek.
  • sen erkenden mezun oldun da ne oldu? üniversite öğrenciliğinin keyfini doya doya yaşayamadan mezun olmuş bir kıskancın beyanı.

ha bu arada, mağarada yaşamaktan bilmiyorsundur belki, üniversite okurken insanlar çalışıp para kazanabiliyor! yaaa
  • "33 yaşındayım ve öğrenciyim ne olmuş" diye atarlanacağım başlığı açmış yazar beyanıdır. doktora denilen hede öyle 21 yaşında bitmiyor aslanım, 30'undan önce sağlam bir üniversitede doktorayı bitireni görmedim ve doktoran bitmediği sürece de öğrencisindir ne yazık ki. ancak öğrenci de olsam çeviri işleri yaparak gayet güzel para kazanıyorum. öyle "ana-baba parası" yemiyorum yiğidim. ekşi'de gelip "gerdek gecesi" ve "kadınlarla" ilgili entry kasan suser'lerin (bkz: başlığı açan vatandaşın diğer entryleri) ülkenin genel kültür düzeyini temsil eden bir örnek evren olduğunu düşününce, evet lisanstan mezun olur olmaz işe atılmak en gerçekçi karardır. çünkü aha işte laf anlatacağınız adamların profili ortadadır ve insan türünün ömrü bu evrimini tamamlayamamış yaşam formları ile uğraşmak için çok kısa. ama siz siz olun, şu kısacık ömrünüzde eğitimli olup da kültürsüz olmak hatasına düşmeyin yiğidolar. eyyorlamam bu kadar.
  • 30'lu yaşlara gelince bir daha konuşalım yiğidim
  • yozgatta maden mühendisliği okumuyordur senin gibi.
  • liseliler bilmez, bizim zamanimizda 2 yil hazirligi olan okullar vardi. *
    bunlarda okuyanlar zaten 19unda liseden mezun olurdu. eh 4 yillik fakulteye gidince, iyi ihtimalle 23te kep atiyorduk.
    bu ergenlerin de sozlukte ilgi cekmek icin actiklari basliklardan daral geldi. evladim git biraz youtuber izle, kendini nasil rezil edecegine dair alternatif yontemler ogren *

edit: imla
  • çok güzel bir yaştır. öğrenci olmak için de oldukça uygundur. bütün ömrünüz çalışmayla geçecek zaten. aman diyim biraz daha takılın, okulu uzatın, yurtdışına gidin. biran önce kariyer falan diye düşünmeyin. okulu uzatın.
hesabın var mı? giriş yap