*

şükela:  tümü | bugün
  • faydalı bir eser.

keşke birileri bana 1000 dolarlar verse, ben de ortalıkta "has türk"üm diye dolaşanlardan tükürük toplayıp aslında ne kadar has türk filan olmadıklarını, çatır çatır bambaşka etnik kökler taşıdıklarını gösteriversem. dünya üzerinden ırkçılığı silsem.
  • nedense bana kel alâka olarak 46&2 şarkısını anımsattı, 46'yı 2'ye bölünce 23 oluyor filan hani.
  • bilimin din ve milliyetçiliği ortadan kaldıracağı barış ve huzur dolu gelecek için atılmış muhteşem bir adım. umarım gerçektir. fazladan 1000$'ım olduğu gün deneyeceğim. hoş düşer de fiyatı taa o güne. hmm.
  • benzeri bir hizmeti national geographic bünyesinde yürütülen genographic projesi de veriyor. daha bilimsel, daha az ticari bir amacı olan bu proje 100 dolara atalarınız nerelerden geçerek bugün bulundukları yere gelmişler, mitokondrial dna'nıza ya da -erkekseniz ve tercih ederseniz- y kromozomunuza bakarak size raporunu sunuyor. bunu 23andme'nin 10 katı ucuza, yani 100 dolara yapıyorlar, fakat 23andme'deki gibi "kulak kiriniz akışkan mı, katı mı" gibi bir takım başka özelliklere değil, sadece atalarınızın etnik yolculuğuna (yani nereden geldiğinize) bakılıyor.

web sitesi: https://www3.nationalgeographic.com/genographic/
  • bir google hizmetiymiş yeni ogrendim, bakalim google daha ne sektorlere el atacak?...
  • şşşincik,

bu şirket anne wojcicki ablamızındır. bu ablamız da sergey brin abimizin eşidir. sergey abimiz ise bilindiği üzere google isimli internet sayfasının webmastırıdır. ayrıca bir de airship ventures diye bir firma vardır. bu firma nasa'ya ait olan moffett field'da konuşlanmıştır ve mountain view üzerinde sürekli 23andme reklamı taşıyan zeplinini gezdirir. ayrıca airship ventures, yine google isimli web sayfasının sahibi olduğu bir firmadır. ve google'ın webmasterlarının sahip oldukları boeing 747 de yine moffett field'da park edilmektedir.

yani kısaca ortalıkta kimin elinin kimin cebinde olduğu anlaşılamayan bir durum söz konusudur. çıkarabileceğimiz sonuç ise şudur: google tarifeli zeplin işine girmiş.

http://valleywag.gawker.com/…investing-in-zeppelins
  • fiyatı 99$ olan hizmet. türkiye'ye gelirse dayanamayıp katılır mıyım, bilmiyorum.
  • snp'lerinize bakarak genotipinizi çıkartan bir google ventures yatırımı.
  • 18 bin yildir atalarimin anadolu'dan bir yere ayrilmadigini y haplogrubumdan cikartan hede. hatta anadan gelen haplogrubum da komsu koyden cikti. ne isim var gurbetlerde, ben koyume doneyim...
  • gen bilgilerini de google'a vermek isteyenlerin secimi. ha bana 100 dolarin benden, ister misin deseler yaparim o ayri.