*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir arkadaşımın başına gelen talihsiz bir olayı paylaşmak isterim. tüm yıl bir kaç gün tatil yapmak için birikim yapan, dünyanın yüklerinden bir nebze kurtulmak için psikolojisini pamuklara sarıp sarmalayan bizlerin, haksız yere böyle muamelelerle karşılaşmaması için gündeme getirilmesi istenmiştir.

  "bayram tatili için ets tur’dan 19.08-24.08 tarihlerinde 2 oda 5 kişi antalya kemer club salima’da konaklamak üzere tatil satın aldık. ufak tefek durumlar dışında (odaların ve nevresimlerin temizliği) problem yaşamamıştık.
  24.08.2018 tarihinde odalardan birini normal saatte diğerini de ets transferi 16:30’da geleceğinden opsiyon isteyerek 13:30’da teslim ettik. bavullarımızı emanete, laptopumuzu da resepsiyona teslim ettik. aradaki saatlerimizi otelin cafe’sinde ve sahilinde geçirdik. buraya kadar hiçbir sorun yok üstelik iyi denilebilecek bir tatilden dönüş için hüzünlüyüz falan.
  saat 16:20 civarı resepsiyondan bilgisayarımızı almaya gittiğimiz sırada odalardan birinde kalan kişinin uğraması gerektiğini, kayıp eşya olduğunu söylediler. kayıp eşya da banyodaki dis fircalik ve sabunluk. aşağıda ets’nin sayfasından aldığım söz konusu eşyalara dair görsel de mevcut.
  biz olayı anlamaya çalışırken, m. adında görevli, müdürünü beklememiz gerektiğini söyledi. müdür olduğu iddia edilen m. ve yetkilisi olduğu iddia edilen m.b. ismindeki kişiler bizi büro kısmına çağırarak diş fırçalığı ve sabunluğu çaldığımızı iddia ettiler. üstelik 3 saat boyunca oteldeydik ve çıkışımıza 10 dakika kala itham edildik. biz de odaya girişimizde bulunmadıklarını, bu durumu önemsemediğimizi, diş fırçamızı başka yere koyduğumuzu ilettik.
  bir süre devam eden sözlü tartışmalardan sonra büro kısmından ayrıldık ve otelde bulunan ets tur görevlisi söz konusu otel çalışanları tarafından, odanın bavulunun güvenlik eşliğinde aranacağı bilgisini bize iletti. bavulumuzu zorla çekerek büro kısmına götürdüler ve içini açıp güvenlik eşliğinde aramaya başladılar. bu aşamadan sonra video çekmek ancak aklımıza geldi. m. ismindeki bayan çalışanın bavulu dağıtarak araması baştan sona kadar video kaydı olarak elimizde bulunmaktadır. pek tabii materyalleri bavul içerisinde bulamayan otel çalışanları diğer odanın da bavullarının aranmak üzere büroya getirilmesini söylediler.
  bu sırada ets tur’un transfer arabası geldiğinden m.b. isimli çalışan, otel güvenliğine bir lütufmuş gibi arama yapmamasını ve sanki tutuklanmışız gibi bizlere gidebileceğimizi söyledi. hala ne yaşadığımızı anlamadan eşyalarımızı alarak servise bindik.
  kişilik haklarımıza tecavüz edilmesi durumu karşılığında sessiz kalamazdık. konu ile alakalı şikayetleri akabinde tüm yetkili kişi ve kurumlara bildirdik ve bildirmeye de devam edeceğiz.
  aylar öncesinden aldığımız ve ücretini ödediğimiz 5 yıldızlı tatil köyü tatilimizin son 15 dakikasında, bu denli kalitesiz, bu denli onur kırıcı, bu denli küçük düşürücü bir psikolojik şiddetin, büyük bir holdingin otel çalışanları tarafından uygulanması psikolojimizi fazlasıyla bozmuştur.
  otel yönetimine önerimdir, check in’de müşterilerinin eline demirbaş listesi verip kontrol ettirsinler. misafirlerini hırsızlıkla itham edip, bavullarını aramaya kadar rencide ve rezil etmek yerine çalışanlarını da sorgulamayı düşünmeleri gerekirdi. "

  edit : destekleriniz için teşekkürler. söz konusu dis fircalik ve sabunluk linki. https://hizliresim.com/r1vgz1
 • bu büyük bir terbiyesizlik,
  adam otellerin çok pahalı olduğu bir dönemde iyi para verip tatil yapsın.
  5 liralık malzemeye mi tenezzül etsin.
  bu milletin kafa çok değişik çalışıyor.
 • ben olsam bavul falan aratmaz ve polis çağırırdım.......
  herşey kayıt altına alınmış olurdu.......
  sonra da şikayetçi olurdum........

  ama bizim mağdurumuz nedense susup söyleneni / diretileni yapıyor ya da izliyor.........

  yok öyle 5 liralık mal için 5.000 tl ödediğim yerde hırsız muamelesi görmek..........
 • şu olayı acaba yabancı turist yaşamış olsaydı eminim sonuç ve davranış farklı olurdu, bence tamamen yerli turist olmanızdan dolayı.
  keko’nun birinde olayı neden burda dile getirmişsiniz demiş adam burda dile getirecek ki söz konusu yere gidenler 1 değil 3 kere düşünecek şahsen kara listeme aldım eş dost herkese bu şirketlere karşı aracı firmalara karşı dikkatli olmaları konusunda da uyaracağım.
 • bunu başka bir otel yabancı turiste de yapmıştı. tamamen mallık. birincisi geceliği 163 dolardan oda satıyorsan bunun gibi şeyleri görmezden geleceksin. ikincisi hem halkın malı olan plajı halka kapatıp arazi hırsızlığı üzerinden para kazanacaksın hem de 5 kuruşluk şey için ahlak timsali kesileceksin. afedersin hasiktir derler adama.
  ben olsam tazminat davası açar canlarını yakarım.
 • şu çok biliyorum ayaklarını bırakın. sonra canınız yandığı zaman buraya gelip rezalet entrysi giriyorsunuz.
  adam bir tatsız bir olay yaşamış.
  5000 tl lik bir tatilde hırsız muamelesi görmüş. bunun gerilimi , mide bulandırması ne olacak.
 • sorun çözülüp özür dilenene kadar ets turun sorumlu olduğu olay. yapıştır tazminat davasını.
 • öncelikle durum tamamen misafirin anlattığı şekilde ise çok kötü yönetilmiştir. bu da kriz yönetiminde yanlış yapıldığını gösterir. bu durumlarda dezavantajı fırsata çevirmek yöneticinin mesuliyetindedir. çağırırsın odana bir şeyler ikram edersin, aramayı gayet itinalı şekilde yaparsın ve otel tarafından da kayıt altına alarak bunun bir prosedür olduğunu, şahsi algılamamaları gerektiğini uygun bir dille izah edersin. misafirlerin transfer araçları mı geldi? gönderirsin aracını, arama bitince kendin havalimanına bırakırsın. bu durumda misafir de durumun ehemmiyetini kavrar ve özel araçla havalimanına gitmenin jestini yaşayarak unutur.(umarım)*

  bu arada arama konusuda yasal durum nedir bilemiyorum açıkçası. mesela süpermarketten çıkarken alarm ötünce de polis mi çağırıyoruz?
  sonunda dava açma hakkımız var mı? bir aksilik olabilir her yerde. mevzu bunu usulüyle halletmek bence. yani bilmediğim için soruyorum.

  ek bilgi: daha önce denk geldiğim aramalarda valizlerden çıkanlar şu şekildeydi; 37 ekran tv, halı, kilim, bornoz, perde, nevresim takımları, telefon vs. yani odada ne varsa bagajdan çıkabilir.
 • ets tur'un sahibi kültür ve turizm bakanı olduğundan ets tur'un haricinde herkes bu işten zararlı çıkar.
 • rezalet puanım 10/10, konu verilen 5000 lira değildir. insan gibi muamele görmek her sektörde çok zorlaştı. bizim başımıza gelmez dediğimiz şeyleri hd olarak canlı izliyoruz.

  ayrıca;

  (bkz: 25 ağustos club mel holiday resort rezaleti)