şükela:  tümü | bugün
  • dostum restorasyon demişsin ama bu bildigin yikip bastan yapma. tuy dikmeyi unutmuslar ama*
  • resmen işciler toplanıp manastırın içine sıçmış.

getirin oradan tarihi yapı ciasal islam show yapacak. sinirden gülüyorum.
  • nöbet kulesine benzemiş farklı bir yaklaşım
  • toki mimarisi ülkenin bitki örtüsü olma yolunda hızla ilerliyor. ishak paşa sarayına pvc çatı kaplama yapılması zirveydi keşke orada bıraksalardı hiç değilse bazı eserler kurtulurdu.
    pansiyona ya da kafeye falan çevirirlerse manastırı şaşırmam ." yaptık ama bu olmadı boş mu dursun işletelim bari" demezler umarım.
  • restorasyonda toplu konut donemi. uzerindeki balkon demirleriyle goze hos gelen tarihi degerimiz.
  • restorasyonu yapan firmanın sahibinin
    oğlunun çakarlı bmw'si şimdiden hayırlı olsun.

t: ortadoğu'da değişen birşeyin olmadığını gösteren rezilliktir.
  • sizleri üzmek istemiyorum ama, bir gerçeği açıklayacağım:

restore edilen manastırın yıkılmadan önceki orjinal şekli aynen öyleydi. kutu gibiydi, eski haline dönmüş durumda şu an.

daha başka acımasız bir bilgi vereyim:

sünger bob kalesi dediğiniz kalenin de inşa edildiğindeki orjinal şekli öyleydi.
  • yıllar evvel, bölümle boğazköy’ü gezmeye gittiğimizde milliyetçi bir hanım abladan şu sözler dökülmüştü: hocam niye burayı elin yabancısı kazıyor siz kazmıyorsunuz? bunlar bizim...

cevap başlıkta gizli.

tanım: canlı cansız her şeye düşman malum zihniyetin son eseri.
  • sel,felaket ve heyelan zaten bölgeyi tanınmaz hale getirmişken bir de üstüne tarihsel ve mimari yıkıma gerçekten gerek var mıydı?

söyleyin kültür ve turizm bakanlığına;

işi bilmeyenlere eğitim değil liyakat sahiplerine iş versinler !