şükela:  tümü | bugün
  • adli ve idari yargı için yapılacak olan yazılı sınavdır. başvuru tarihleri 11.10.2016-20.10.2016 olarak gözüküyor.
    http://www.osym.gov.tr/…724/2016-sinav-takvimi.html

ben de gireceğim bu sınava, önümüzde 5 ay var, sınava girecek herkeslere kolay gelsin.
  • ek ilandan anlaşıldığı üzere sayının ciddi olarak artırıldığı sınav. 2011 mülakatında elendikten sonra kendime yeni bir yol çizmiştim. sanırım yeniden denemeliyim. gene almazlar seni diyor içimdeki ses ama: "dayan, rüsva etme beni!"

kazandığım sınavdan sonra değişiklikler geçirdi mevzuat. dersaneye gitmeyip; murat yayınları, ikinci sayfa yayınları ve kanunları teori olarak okumuştum o dönem kendim hazırlanırken. yeni dönemlerde durum nedir, hangi kaynaklardan çalışmalı tavsiyelerde bulunabilecek, haberleşebileceğimiz arkadaşların mesajlarını bekliyorum.

http://www.pgm.adalet.gov.tr/…6/agustos/ek_ilan.htm
  • eski dönemlerde yapılan mülakatlarda bu fetöcuların sınav sorularından tutun da mülakatta aday elemesine kadar her türlü katekulli yapmış olmasından mütevellit bulunduğumuz dönemde mülakatların kimin yapacağı ve bu sefer kimlere öncelik tanınacağı sorusunu birlikte getiren ve avukat olarak denemeyi düşündüğüm sınavdır.

alım sayısında yapılan artıştan sonra bir şansımızı denemek, hiç olmadı sınavı geçersek mülakatta neler oluyor görmek için sınava girmeyi düşünüyorum. yani benimkisi tamamen test amaçlı.

bu mülakatlarda daha çok atatürkçü, laik veya daimi mhp'li olanlardan alınacağı yönünde duyumlar aldım. yani en ufak bir cemaat bağlantısı olsa bile reddedilecek diyorlar. yani akepe'nin kendi bünyesindekilere dahi güveni kalmadığının resmi gibi geldi bana.

şimdiden herkese başarılar dilerim. umarım gerçekten hakimlik-savcılık yeteneğine haiz ve tarafsızlığını gerçek anlamda koruyabilecek cumhuriyet yanlısı, atatürk sevdalısı vatanseverler kazanır.
  • çok affedersiniz ama anasının nikahı gibi ilanı olan sınavdır. yok şunlar şuradan şuraya şu belgelerle başvursun, yok diğerleri şöyle şöyle başvursun. başvururken önce ösymye başvur, sonra belge topla, sonra git bunları savcılığa teslim et, onlar da alsın aps yapsın falan da filan da..

yemin ediyorum giresim vardı, bu prosedürleri görünce vazgeçtim. sene olmuş neredeyse 2017, adamların verdikleri ilana, yaptıkları sınava bak.

bitik lan bu adalet bakanlığı.
  • (bkz: parayla eleman almak)

edit: kelime takıntısı olanlarla sebebiyle entry güncellenmiştir.