• eski dönemlerde yapılan mülakatlarda bu fetöcuların sınav sorularından tutun da mülakatta aday elemesine kadar her türlü katekulli yapmış olmasından mütevellit bulunduğumuz dönemde mülakatların kimin yapacağı ve bu sefer kimlere öncelik tanınacağı sorusunu birlikte getiren ve avukat olarak denemeyi düşündüğüm sınavdır.

alım sayısında yapılan artıştan sonra bir şansımızı denemek, hiç olmadı sınavı geçersek mülakatta neler oluyor görmek için sınava girmeyi düşünüyorum. yani benimkisi tamamen test amaçlı.

bu mülakatlarda daha çok atatürkçü, laik veya daimi mhp'li olanlardan alınacağı yönünde duyumlar aldım. yani en ufak bir cemaat bağlantısı olsa bile reddedilecek diyorlar. yani akepe'nin kendi bünyesindekilere dahi güveni kalmadığının resmi gibi geldi bana.

şimdiden herkese başarılar dilerim. umarım gerçekten hakimlik-savcılık yeteneğine haiz ve tarafsızlığını gerçek anlamda koruyabilecek cumhuriyet yanlısı, atatürk sevdalısı vatanseverler kazanır.
  • az önce çıktığım sınavdır. danişmentlilerle ilgili olan soruyu hatırlayamıyorum bir türlü. hatırlayan hakim savcı aday adayı suserlerimiz yeşillendirsin. çok mühim bir soru.

gereği düşünüldü:

1. gayet kolay bir sınavdı. bu sınava bir yıl hazırlanıp da girenlerin çok yüksek notlar alabileceğini düşünüyorum.

2. danişmentlilerle ilgili soruyu hatırlayın ulan.
  • bugün ankara'nın nüfusunun 15-20 bin artmasına sebep olan sınav.

hava şartları ve konaklayacak yer bulma zorluğu da düşünüldüğünde, sınavın her coğrafi bölgede bir şehirde ya da en azından başvuru yoğunluğu olan şehirlerde yapılmaması oldukça anlamsız.
  • çok affedersiniz ama anasının nikahı gibi ilanı olan sınavdır. yok şunlar şuradan şuraya şu belgelerle başvursun, yok diğerleri şöyle şöyle başvursun. başvururken önce ösymye başvur, sonra belge topla, sonra git bunları savcılığa teslim et, onlar da alsın aps yapsın falan da filan da..

yemin ediyorum giresim vardı, bu prosedürleri görünce vazgeçtim. sene olmuş neredeyse 2017, adamların verdikleri ilana, yaptıkları sınava bak.

bitik lan bu adalet bakanlığı.
  • (bkz: parayla eleman almak)

edit: kelime takıntısı olanlarla sebebiyle entry güncellenmiştir.
  • sonuçların bugün yarın açıklanmasını bekliyorum.

hala açıklanmamış olması, hakim savcı sınavında puan barajının kaldırılması sonrası, sınav sonucu sıralamasının değiştiriliyor olduğu söylentisini beraberinde getirdi. korkarım ilk 9 bine giren kaç puan almış olursa olsun hakim-savcı olabilecek.

gerçekten ülkenin ve hukuk sisteminin son 15 yılda geldiği yeri düşünürsek bize yakışan şeyler yaşanmaya devam ediyor. ama nereye varacak ve ne kadar daha devam edecek bilemiyorum.
  • bu hafta sonu gerçekleşek benimde katılacağım sınav. 70 puanı geçen sıralaması 6000 içinde olan biri olursanız hakim yada savcı olmak için mülakata girmeye hak kazanacağınız sınav. ülkemizde ki bir diğer nadide problem bürokrasiyi mülâkata girmeye hak kazanırsınız dibine kadar hissedeceksiniz.
  • sonuçları an itibariyle açıklanmış olandır.
  • tusun yanında basit sınavdır. çerezdir.
  • mülakat sonuçları ısrarla açıklanmayan sınav. kaldı ki 2 gün sonra (3 haziran) yeni bir hakim ve savcı adaylığı sınavı yapılacak.

ilginç olan,bugün ve yarın da açıklanmazsa, 24 aralıktaki sınavı kazanan yaklaşık 2000 kişi, 3 hazirandaki sınava boşuna girmiş olacak.
hesabın var mı? giriş yap