şükela:  tümü | bugün
  • tersine beyin göçünü hızlandırmak amacıyla başlatılan ‘uluslararası lider araştırmacılar programı’ destekleri açıklandı. buna göre araştırması için 1 milyon tl başlangıç ödeneği verilecek araştırmacılar, ayda 24 bin tl burs alacak. destekler eş ve çocukları da kapsayacak. aile yaşam gideri bursu olarak 2 bin 250 tl alacak araştırmacıların eş ve çocukları için sigorta ve yol destekleri de sağlanacak.

http://www.hurriyet.com.tr/…lkene-geri-don-41018466
  • ifade özgürlüğü de tarifeye dahil mi?
  • gelmeyin yalan söylüyorlar. akademik çalışmalar için verilen bap ödeneklerini artırsalar ve halen devam eden çalışanlara belgelendirmek şartıyla aylık belli bir akademik çalışma ödeneği verilse daha mantıklı olurdu. ama mutlaka dışarda endonezya vb ülkelerde desteklenecek çok değerli ilahiyatçı bilim insanları vardır kesin. ...
  • beyin göçü kapsamında avrupa'ya yerleşmiş bir insan evladı olarak yazıyorum, 24 bin tl o ülkeye dönüp saygısız insanlarıyla, çirkin şehirleşmesiyle, dini baskılarıyla, elimizden alınan özgürlüğümüzle uğraşmaya yetmez.
  • konunun sadece parasal olduğunu düşünenler tarafıından başlatılan, ancak muhtemelen başarılı olmayacak kampanya.

ayrıca bunların ipiyle kuyuya inilmez, yarın öbür gün mazallah yurt dışından gelenlere cart diye %50 ek ötv koyulabileceği için kimseye cazip gelmeyecektir.
  • (bkz: 24 bin lira para mı ulan it)

zihniyet değişmeden gelinmez.
  • 100 bin de verseniz gene dönmez bu adamlar.
    hukuk yok.
    güven yok.
    can güvenliğin yok.
    eğitim yok.
    sevgi yok.
    saygı yok.
    yoklar ülkesiyiz amk resmen neden gelsin adam.
  • adam gitmiş londra’ya, roma’ya ya da oslo’ya buraya neden dönsün amk çekilecek bi dert mi türkiye? değil 24 aylık 50 bine bile dönmem yurtdışına yerleştiysem
  • 24 bin vereyim beni gondersinler asfqvs