şükela:  tümü | bugün
  • galatasaray ın 2001-2002 sezonunda katıldığı şampiyonlar liginde ilk 4 lü gruplarındaki 5. maçıdır. istanbul da oynanan karşılaşma grubun ilk maçıydı ve galatasaray italyan rakibini bir italyan takımı gibi oynayarak yenmeyi başarmıştı. gol sergen yalçın ın pasında ümit karan dan gelmişti. ayriyeten 11 eylül ün gölgesinde oynanan bir karşılaşmaydı.

roma da oynanan bu rövanş karşılaşmasına galatasaray umutlu gitmişti. bunda belki de fransa deplasmanında nantes karşısında alınan galibiyetinde payı vardı. malum şampiyonlar liginde özellikle deplasmanlardaki kazanamama serisine bir anlamda "dur" demiştik. deplasmanda kazanamama serisi dedim de aklıma "şampiyonlar liginde deplasmanda acaba hangi maçı kazandık" sorusu geldi ve hertha berlin dışında bir cevap bulamadım. buna nantes ı da eklersek etti 2 maç. bugüne kadar gelirsek de rusya daki lokomotiv moskova maçı ile bu sayı 3 oluyor, ama dediğim gibi bunları şimdi sayıyorum ve eksik kalan maçlar da olabilir.

neyse işte maça tekrar gelirsek ; lazio istanbul daki ilk maça nazire yaparcasına sergen yalçın-ümit karan ortaklığında gelen gol gibi biraz beklemiş ve ortada geçen karşılaşmayı dejan stankoviç in uzaktan attığı golle 1-0 kazanmıştı.

artık galatasaray ın şampiyonlar liginde ikinci 4 lü gruplara kalması için ali sami yen de psv yi yenmesi gerekti...
  • lazio'nun attığı gol dışında bir tek gol pozisyonuna dahi giremediği maçtır bu.