• öncelikle herkese merhaba,

normalde rezalet konusu açmayı düşünmüyordum ama günlerdir süren çabalarım sonrasında sesimi duyurmak için bu başlığı açmak zorunda kaldım. 13 ekim salı günü prime day kapsamında 3 adet boxer siparişi verdim.

siparişim
    satıcısı amazon

16 ekim cuma günü ise kargom geldikten sonra paketi açtığımda karşıma çıkan ise bu kitap oldu.*

gelen ürün
    sevk irsaliyesi

hemen amazon'un müşteri hizmetlerine bağlandım ve durumu açıkladım. bana tek seçenek olarak ürünü iade etmem gerektiği bildirildi. ancak ürünü iade edersem paramın iadesinin yapılacağı söylendi. ben ise kendilerine bunun benim hatam olmadığını, istanbul gibi bir şehirde yaşadığımı ve pandeminin bu denli kontrolden çıkması sebebiyle kargo şubesine gitmek istemediğimi belirttim. bir kaç görüşme yapılmasına rağmen bana halen ürünü iade edersem paramın geri ödeneceği söylendi. amazon gibi dev bir şirket bile türkiye pazarına girdiğinde saçma sapan hareketlerde bulunabiliyormuş demek bu da bana ders olsun.

yorumu size bırakıyorum..

edit: boxerları istediğimi zanneden yazarlar olmuş. ben sadece paramın iadesini talep ediyorum.

edit 2: 15 liralık kitabın üstüne yatmaya çalıştığımı sananlar var o da enteresan bir durum. ayrıca kargo şubesi ile spor salonunu bir tutan insanlar görüyorum cidden acayipsiniz. keşke salon entrymi araştırdıktan sonra salona da bir baksaydın.
  • oo hem de amazon rezaleti, alırım bi dal.
  • amazon’u tebrik etmek lazım daha faydalı bir ürün göndermişler.
  • amazon haksızdır. kendi hatasını telafi etmek insanlara düşmez. kendisi düzeltmek zorundadır.
  • rezalet gibi rezalet. arkadaş şeker portakalı nedir? insan 1984 koyar hayvan çiftliği koyar hiç olmadı kırmızı pazartesi koyar. gerçekten rezalet. hakkını sonuna kadar aramalısın dostum.
  • rezalet başlığı sahibine rezalet puanım 10/10.
    amazon iade prosedürü kısmında şu yazar: "iş ortağımız olan kargo şirketlerinin iade edeceğiniz ürünü adresten teslim alma hizmetini henüz sunmadığını hatırlatmak isteriz."

adam/kadın "benim boxer'larıma ihtiyacım var gönderin" demiyor. "kargoya gitmek istemiyorum ürünü iade etmek için" diyor.

belli ki "amazon'un iade edilen ürünleri geri istememesi" başlığına takılıp kalmış.

talepleri belli:
    kitap bende kalsın, paramı da iade edin kargo şirketine gitmekle uğraşamam.

ha dese ki başlıkta:
    "ne münasebet para iadesi yapıyorsunuz ben donlarımı isterim!" ve amazon da dese ki "yok öyle bir seçenek. ver kitabımızı al paranı" o zaman 7/10 yazardı rezalet puanı.
  • rezalet gibi rezalet. e-ticaret sitelerinin 2020 yılında ve pandemi döneminde artık böyle bir hatayı kabullenmesi yetmez, hatayı telafi etmesi, gerekirse kargo şirketini kapıya getirtmesi gerekir. gelişmelerin takipçisi olacağım.
  • yüzüme tebessüm koyduran bir rezalet. don siparişi alıp kitap göndermek ne amk ahahahahaha. güzel güldüm. ama rezalet gibi rezalet. puanım 10/10. yazara geçmiş olsun.
  • yanlış gelen ürünü geri gönderemem diyen ve (bkz: amazon'un iade edilen ürünleri geri istememesi) başlığına referans veren bir yazar içerir.

hem donlarımı gönderin hem de kitap bende kalacak diyor.

edit: boxerlar kalacak, para iadesi talep ediliyor.
  • ürünlerden bağımsız olarak rezalettir efenim.

yakışmadı amazon :(
128 entry daha
hesabın var mı? giriş yap