şükela:  tümü | bugün
  • erken seçimlerin gerçekleştirileceği tarih
  • büyük gün. resmi doğum günüm.*
  • bihter'in ölerek bize bir şey anlatmak istediği tarihin 8. sene-i devriyesi.
    çok haklıymışsın canım.
  • 24062018 şeklinde yazıldığında 19'a tam bölünebilmektedir.

edip yüksel'in ilgisini çekebilir.
  • (bkz: 8 temmuz 2018)
  • kurtuluşun ya da çöküşün belli olacağı son günümüzdür.
  • bu günden sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak *
  • ülkemiz için karanlık günlerin başlangıcı olarak gördüğüm tarih.

16 nisan 2017'de ucube bir sisteme evet dedik. akp referandum süresi boyunca eski sistemi eleştirmek ve hayır diyenlere terörist demekten başka bir şey yapmadı. cahil halkımız eski sistemin değişmesini istiyor fakat yenisinin eskisiden de kötü olduğunu idrak edemiyordu. hem hayır demek fetöcü veya pkklı olmaktı. evet demek ise memleketi kurtarmaktı. oylanan maddeler hiçbir evetçinin umrunda değildi. okuduklarını da sanmıyorum.

gelelim neden karanlık. şuan hepimiz cumhurbaşkanı olacak kişiye odaklandık. meclis aritmetiğini hiç düşünmüyoruz. hdp'nin de barajı geçmesi halinde iki ittifaktan hiçbiri 301 vekili geçemeyecek. 301 vekil seçimlerin yenilenmesi kararı alabiliyor. cb seçilir seçilmez meclisin seçimleri yenileme kararı alacağını sanmıyorum. bir şekilde hükümet kurulacak. fakat yeni yönetim süresince her parti karşı görüşe sopa sallayabilecek. seçimleri yenilemekle tehdit edecek. bu durum çok sürmez patlar. bu süreçler yaşanırken doları, ekonomiyi siz düşünün. olan bize olacak yani.

her ihtimali uzun uzun yazmıyorum. kendiniz düşünebilirsiniz. şu başkan olsa ne olur, bu başkan olsa ne olur gibi. sadece bir ihtimalde bu ikilik olmayacak. o da hdp'nin baraj altı kalması ve rte'nin başkan olması. bu ihtimal ikilik çıkarmayacaksa bile bu kadar yetkiye sahip olan rte ikilikten daha karanlık.

toparlayacak olursak ülkeyi karanlığa 16 nisanda sürükledik. zamanında ülkenin en az yarısı fetöye toz kondurmazken şimdi yüzde 90'ı lanetliyor. evet diyenlerin elleri kırılsın dememize bir kaç sene var.

malesef benim umudum yok. oyum muharrem ince'ye ama kendimi zorlayarak sandığa gideceğim.