şükela:  tümü | bugün
 • ben uyariyorum sizi. yine %85 rte, %10 ince, %3 meral, %2 selo ile baslayacak sonuclardir. sandiklara sahip cikalim.
 • saat yasaklarına uymadan haritalar gösterilir, sapsarı bir harita getirirler yine önümüze. sonra oranlar çıkar ortaya, recep bey %72, ince başkan %12, meral ana %8, selo %6 diye gider. sandıklar açıldıkça rte hızla inmeye başlar fakat bir türlü %50'nin altına inmez. %50 altına iner gibi olduğunda elektrikler kesilir, sayım durur, veriler akmaz...

  ben bu filmi mansur yavaş'ın yerel seçimlerde i. melih'i sandığa gömdüğü gece izledim. o geceyi hatırlayanlar bilir, mansur başkan öne geçmişti ve geriye çankaya, yeni mahalle gibi chp'nin oy depolarından açılmayan sandıklar kalmıştı. yani seçimi kesin olarak mansur yavaş kazanmıştı. sonra duyduk ki iç işleri bakanı efkan ala ankara' da ysk'yı basmış. 2 saat aradan sonra veriler gelmişti ve i. melih seçimi kazanıvermişti. tabi ki bu sefer herkes daha hazırlıklı, ama yavuz hırsızlara göz açtırmamak çok önemli.

  burada hile işleri ilk bu aa manipülasyonu ile başlıyor. yani önce veriler çarpıtılıyor, sonra da oylar bu verilere göre çalınıyor.
 • her türlü hile-hurdaya karşı moralleri bozmadan işimizi yapmaya devam etmemiz gerekiyor. nasıl olsa kaybettik deyip sandık başları terk edilmemeli, aa'nın verilerine itibar edilmemelidir.
 • mehmet ali çelebi bu konuda alternatif bir oluşuma gittiklerini söyledi:

  (bkz: seçim sonuçlarını ilk önce biz açıklayacağız)
 • bence medyayı uyardigi gibi aa'yi da uyarmalı muharrem ınce. eger bu manipülasyonu yaparlarsa, kazanırsa ilk is bunlar yargılanır. gorevi kötüye kullanmak bu kadar basit. bunu konus marem abi, en azindan ayni seviyede manipülasyon yapmaya cekinirler.
 • memlekete bak.

  halk seferber olmuş tüm devlet kurumlarından oyunu korumaya çalışıyor devlet halkın vergileriyle haber ajansından valisine polisinden televizyonuna hile manipülasyon yapıyor tek partiye hizmet ediyor.

  ne döneme doğmuşuz arkadaş...
 • bakın açıklıyorum. isimler verilmeden başkanlık seçimleri için %53-57, %19-23, %9-11, %8,5-10 aralığında +- sonuçlar açıklanacak saat 6-7 gibi.

  burada amaçlanan şey muhalefetin mevcut müşahitlerinin umudunu kırmak, nasılsa kaybettik gidelim artık muhabbeti.

  sandıktan seçim kuruluna gidene kadar ki süreç iyi takip edilmeli. müşahitler ve sandık görevlileri mutlaka ıslak imzalı tutanakları kendi partileri adına isteyip kendi parti başkanlıklarına ivedi şekilde ulaştırmalılar.

  böylece ysk'nın seçsis'te girdiği verileri parti yönetimleri de ivedilikle teyit eder.

  hiç kimse umutsuzluğa kapılmazsa, son oy sayılana kadar kararlılıkla sandık başında bekleyip ivedilikle tutanakları parti başkanlıklarına iletirlerse olacak durum;

  erdoğan %48.4
  ince %26.2
  demirtaş %10.1
  akşener %13.6
  karamollaoğlu%1.5
  perinçek%0.2

  erdoğan %50'yi bulamayacak. hatta 46-47 seviyelerini dahi görebilir açık ve net.

  sonraki hafta 2. tur çok şeylere gebe fakat aynı kararlılıkla çalışmalar sürdürülürse erdoğan'ın meclis ve c.başkanlığı dışında kalacağı günler çok uzak değil.

  yeter ki inanın.
 • bu seçimlerde biraz zor yapılacak olan manipülasyonlardır.

  evet başta yüksek oran açıklayacaklar fakat gerçek sonuçları partilerin alternatif sonuç takip platformları üzerinden takip edebileceğiz, sonra o satılmış akp ajansıda öpe öpe doğru sonuçları gösterecek.

  muhalefet, sivil toplum örgütleri ve halk ilk kez bu kadar iyi şekilde organize oldu. hile yapmaya kalkışacak tüm şerefsizlerin tepesinde olacaklar olacağız. karamsarlık yok kararlılık var.
 • (bkz: manipülasyon)

  edit: tamam, tam anlaşılmıyormuş biraz açıklamak gerekiyor.

  başlık oylar kullanıldıktan sonrasına yönlendiriyor adera bir tür manipülasyon yapıyor. diğer taraftan asıl olay halen a haber, ülke tv vs kanalıyla yapılıyor. belgesel adı altında 2002 yılı pınarhisar günlerini içeren “ milletin adamı” , ssk da ölen, sakat kalan insanlar ve hastanelerin pisliğini gösteren a takımı programını göstermektir asıl başlığın konusu.