şükela:  tümü | bugün
  • son gelişmeler ışığında ilk tur:
    tayyip: %41 mühürsüz oylarla %44 olabilir.
    chp adayı: %23
    meral: %24
    demirtaş: %11 demirtaş aday olduğunda hüküm verilip aday olması engellenecektir o başka.
    diğer: %1

patlamalar, terör olayları, hükümet kanadından birine suikast vs sonrası ikinci tur:
    tayyip: %47
    meral: %53
    nacizane fikrim ve umudum budur.
  • modern bir ülkede, din ve milliyetçilik istismarı yapılmadan verilen, oylardan oluşması gereken oranlardır.
  • fikrini ve umudunu patlamalara, terör olaylarına ve kim olursa olsun birinin ölümüne dayayıp bunları ummak şerefsizlikten öte bir şey değildir.

edit : girdinin saçma olduğunun farkındayım ancak devam edip başlık sahibiyle akraba olmayı istemiyorum.
  • ikinci tura kalırsa meral mommy alır ama pek sanmıyorum.
  • şimdi burada tahmin yürütebilirdim fakat gerek yok. tekrar iktidara gelecek olan, yine ampul olacağı için. sükunetle beklemek yararımızadır.
  • terörden medet uman diyen beyinsizlere tavsiyemdir.

(bkz: 400 vekil verin bu iş huzur içinde çözülsün)

başka sözüm yok.
  • tayyip: 48
    chp adayi (yilmaz buyukersen): 23
    aksener: 13
    hdp adayi: 11
    sp adayi: 5

ikinci tur:

tayyip: 51
    chp adayi: 49
  • hile, hurda, mühürsüz oylar, kesilen elektrikler, ağır ağır ilerleyen sandıkların pat dye %99 olması, açılması beklenen 200 bin oyun 2 dakikada sayılmış olması: %52
    diğerleri: %48

muhalefet ve sistem gerçekten düzgün çalışırsa, tüm hile ve hurdalara olabildiğince az izin verilirse,
    kötüler: %45
    diğerleri: 55
  • seçime kadar anadolu ajansına alternatif sandıklardan anlık bilgi akışı sağlayan bir haber ajansı oluşturulmazsa sandıklar açılır açılmaz tayyip erdoğan %83 le giriş yapacaktır. ondan sonra debelen dur.

mesela sözcü gazetesi gönüllü sandık başı anlık veri akışıyla bu işi başarabilir. ve oy ve ötesi gibi birsürü insan bulur.

oy atmak yetmiyor ağalar. sahip çıkalım. sayalım. bilgilendirelim.