şükela:  tümü | bugün
  • oldum olası bu oylar çalınıyor muhabbetinden hoşlanmam ve bunun muhalif seçmenin moralini bozup sandığa gitme iradesini ortadan kaldırdığını düşünürüm. oy çalma dedikodusu her zaman iktidarın işine yarar. ancak bu kez iş başka.

son bir haftadır iktidar ve onun sikimsonik yandaş anket firmaları aracılığıyla inanılmaz bir algı operasyonu yapılıyor. akp oylarının yüzde 35’lere indiği konuşulurken erdoğan ve hükümet yetkilileri üst üste panikle açıklamalar yaparken ne oldu da akp tekrar yüzde 50’leri konuşmaya başladı. dolar almış başını gitmiş ekonomi saatli bomba, klasik akp seçmeni bile rahatsızkem bir anda neden binali, bekir, numan yandaş anketçilerle birlikte yüzde 50’den bahsetmeye başladı.

akp mitingleri şehir dışından taşınanlar dışında boş, tabanda eski heyecan yok, teşkilatlarda 16 yıllık yorgunluk buram buram, bir sürü küskün varken, akp basıl oluyor da bazıları tarafından tekrar oyu yükseldiği söyleniyor.

bence bunlar herşeyin farkında mhp ipe birlikte yüzde 40’ı bile göremeyeceklerini anladılar ve seçim gecesi büyük bir operasyon yapacaklar. tıpkı referandumda, ankara ve üsküdar belediye seçimlerinde olduğu gibi.

oy ve ötesinin aktif olduğu 7 haziran 2015 seçiminde büyük oy kaybederek keclisteki çoğunluğu kaybetmişlerdi. şimdi oy ve ötesi ne yapıyor, muhalefet partileri bu oy hırsızlığı operasyonuna hazır mı bilmiyorum. herkese görev düşüyor. ben de artı bir avukatımla birlikte görev almaya hazırız. ihtiyaç varsa yeşillendirin.
  • oyuna sahip çıkmak bir vatandaşlık görevi. herkes mahallesindeki oy kullanan okula gidip oy sayımını izleyebilir.