şükela:  tümü | bugün
  • muhalefet partilerinin atağı sonrasında eğer anketlerde geriye düşerse erdoğan'ın yapacağı şey.

biliyoruz ki erdoğan* başkan kalabilmek risk almayacaktır. dış mihraklar, lobiler, hain yuvalarına karşı vatanımızı korumak için erken seçimi tekrar eski tarihine erteliyoruz diyebilir. hatta bu erken seçimi sırf muhalefetin yapacağı hamleleri görmek için bile çıkartmış olabilir.

buraya not düşelim, işler erdoğan'ın istediği gibi gitmez ise erken seçim iptal olabilir.
  • bu saatten sonra geri dönülmez. bütçe hercümerç edildi, son bir gayretle kaynak yaratıldı ve seçim paketleri çatır çatır açıklanıyor.

dahası bu seçim ekonomisi 24 haziranda bitmeyecek. 2019 mart ayında yerel seçimler var. o tarihe kadar seçim ekonomisi adı altında para saçılmaya devam edilmeli. fakat o kadar para da yok (kıt kaynaklar teorisi). paranın esas yekünüyle cumhurbaşkanlığı seçimi domine edilmeli. ve bu süreç de çoktan başladı.
  • mümkün değil.
    akp zaten git gide kaybetmeye devam ederken erken seçime gitti, olası bir iptal ile intihar etmiş olur resmen.
  • zaten secimler referanduma dondurulecegi icin gerek olmayacak karar.

herkesin gozden kacirdigi bir kural var ysk'nin son anda ekledigi :

"eger 2. turda adaylardan biri cekilirse, secim iptal edilip referanduma donulecek".

yani rte bakti, secim 2. tura kaldi. hoooop cekilecek, tum secim iptal referandum yapilacak, zaten taze taze yeni secim yaziliminida yaptilar, ohhhh.
  • doların bu halinden sonra, ve kimsenin halen sesinin çıkmamasına bakarak, rtenin yapmayı planladığını düşündüğüm iptal.

bu ülkede hiç bir şeye olmaz demeyin.
  • böyle entry girerek sözlükte popüler olmaya mı çalışıyorsunuz anlamıyorum ki! devamlı spekülasyon olmayan bir şeyi olmuş gibi kabul edip yorumlar yapmak vs. hakikaten nasıl kirli dunyaniz var sizin.
  • ihtimal dahilinde bir konudur. şimdi erdoğan her konuyu istediği gibi istediği yere çekebiliyor mu? evet. başkanlık sistemi geldiği zaman, demek ki kendisini garantiye aldı, yoksa riske girmezdi diye düşünüyorum. peki şuan kaybedecek durumda olsa bunu bilip seçimi iptal edemez mi? şöyle bisi var.

o kadar inanamıyorum ki kaybedeceğine, kendi kendimi kısır döngüye soktum.

erdoğan kaybedeceği yola girer miydi?