şükela:  tümü | bugün soru sor
 • malumunuz mhp'nin cb adayı rte. şimdi ortada şöyle bir durum var;eğer ki mv seçiminde akp çoğunluğu sağlayamazsa ki öyle bir ihtimal yüksek, mhp ye kadroda çok az yer verecektir(bahçeli ve 4-5 kişilik ekibe). mantıklı olan da budur. özellikle genel af ilanından sonra iyice antipati kapıldı mhpye, geçen tv de ibrahim kalın bile ittifakın özellikle 24 haziran a kadar olduğunu vurguladı sanki mhp nin pek bir getirisi olmadığını ima ediyordu,yüzünde partiye karşı heyecan yoktu..

  ayrıca seçime 2 hafta gibi bir süre kalmasına rağmen bahçeli toplamda 6-7 miting anca yapmıştır. tv ye çıkıp konuştuğunu görmedim henüz (bengütürk gibi kanallara çıkıyorsa da çok şey değil yani). bahçeli de herşeyin farkında gibi..

  gelelim mevzunun can alıcı noktasına; diyelim senaryomuz gerçekleşti, mv çoğunluğunu akp kaybetti. erken seçim gibi birşey olmazsa 5 yıl sonraki seçimi bahçeli görebilecek mi bakalım? ayrıca mhp için kendisinden başka sivrilen bir adayda bırakmıyor (akşener,özdağ vardı partiden gönderdi) oktay vural gibi isimleri tekrar aday göstermedi. ayrıca mhp nin oylarıda erimiş durumda, olan azıcık oylar da sağ cenahta güçlü olan partiye kaydı(akp)

  hasılı kelam, 24 hazirandan sonraki seçimlerde mhp %3 lük falan parti olacaktır(meclise girme hakkını kaybeden)
  son çırpınışlarını yapıyor..
 • parti olarak değil ama genel başkan olarak olası bir durum.
  zira beklenenden daha az oy alınırsa bahçeli ve ekibi gider.
  sinan oğan pusıya yatmış bekliyor. iyi partiye gidenlerin bir kısmının geri dönmesiyle mhp yoluna devam eder.