şükela:  tümü | bugün
 • sadece bir gün için de olsa hepimizin bu görevi üstlenmesini düşündüğüm çağrı. hangi partiyi, hangi cumhurbaşkanı adayını destekliyor olursak olalım. şaibeli olduğu düşünülen oylara sahip çıkmak hepimizin görevi olmalıdır.

  nerede yaşıyorsanız yaşayın: ister istanbul, ister ankara, ister izmir, ister kars, ister van, ister hakkari, ister diyarbakır... "buradan zaten oy çalınmaz..." diye düşüneceğiniz yerler için bile, oy verilen yerlerin seçimler sonuçlanana kadar sayım sırasında görevde olmasını umut ettiğim bir seçim bu.

  ekşi sözlük, oldukça büyük kitlesi olan bir camia. türkiye'nin her şehrinden arkadaşlarımız yazar olmasa bile, muhakkak okuyucu olarak giriyor. internetin ve sosyal medyanın çok güçlü olduğu bir dönem içindeyiz. bir youtube kanalına bile başbakan, cumhurbaşkanı adayları gelmeye başlayabiliyor.

  eğer o sandıkların başında her nerede olursak olalım beklersek, o kadar ifşa etme alanı doğacaktır. bir günlüğüne o sıcakta terleyelim, pişik olalım, rahatsız olalım ama ne olursa olsun akşama kadar oylara sahip çıkalım. evde klima altında seçimleri takip edip, oyların şaibeli olduğunu belirtmek kolaydır arkadaşlar.

  adaylarımız meydanlarda. bizleri de oralarda görmek istediklerinden pek bir eminim.
 • oy ve ötesi gibi oluşumlara katılınarak da yapılabilecek çağrısıdır.
 • elektrik kesintisine karşı cep telefon şarjları full gerekirse çift powerbankile beklenmeli, internetin yavaşlatılıp belki de kesilme ihtimaline karşı hatlarınızın internet paketlerinin doldurulması gerekliliğini de göz ardı etmeyin.

  şurada bu konuyu konuşuyorsak, önlemden, ihtimallerden bahsediyorsak mevcut hükümete nasıl insanlar güveniyor aklım almıyor. hale bak tepemizdeki hükümete güvenimiz yok önlem almaktan bahsediyoruz. rezillik diz boyu.

  sandıklara sahip çıkın, sakın terk etmeyin, manipülasyon yapılacaktır kesin, kanmayın, sabaha kadar bekleyin çünkü çok güzel bir ülke bizi bekliyor, mutluluk için, huzur için sandıklara sahip çıkın.
 • her sandık, sandık görevlilerinin sandıkları açmaya başladığı andan itibaren canlı yayın yapmaları sandıktan çıkan her oyun geçerli geçersiz kayıt altına alınmasıyla sahip çıkmak daha da kolaylaşabilir....umarım oy sayımında görüntü almak yasak degildir...