şükela:  tümü | bugün
  • iyi partinin ve ak partinin beklenenden daha düşük oy alması şeklinde olacağını tahmin ediyorum
  • dip dalgasıdır.
  • ekşi ve tvitredeki havanın aksine erdoğanın ilk turda alacağını düşünüyorum.

peşin edit: düşünüyorum dedim, istiyorum demedim.
  • ali koc'un ikinci tura kalmasi?
  • turkce’de supriz diye bir kelime bulunmadigindan, anlamli olmayan ifade.

(bkz: sürpriz)

edit: baslik duzeltilip, tasinmis.
  • 2017 referandumunda 3 büyük şehir hayır oyu kullandı, akp'nin kaybetmesi çok sürpriz olmayacaktır
  • erdoğan'ın ilk turda kazanması bu seçimde en büyük sürpriz olur benim için. onun dışında iyi parti, mhp ve saadet'in oylarında sürprizler olabilir. gerisi üç aşağı beş yukarı belli zaten.
  • sokağa bakılırsa, iyi parti herkesi yanıltacak bir oy alacak. özellikle gençler ve kadınlar üzerinden gelen bir dip dalgası var. %20 yi bulması hatta geçmesi kimseyi şaşırtmamalı. tabii bu söylediğim genel seçimler için. cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise akşener bekleneni gösteremeyecek bence.
  • sanılan aksine cumhurbaşkanlığı için erdoğan'a milletvekili için mhp saadete oy verecek çok kişi gördüm etrafında. ak parti'ye mesaj verecek olan çok sebebi ise ak parti'nin tabandan sevilmeyen adayları ve milletvekili adaylarının ukala tavırları.